NB I: Egyik dobogós sem tudott nyerni a fordulóban - a Loki védte meg a Fradi első helyét

A Ferencváros és a Kisvárda botlását sem tudta kihasználni a Puskás Akadémia, amely hazai pályán kapott ki 2-0-ra a DVSC-től vasárnap.
Dudás Gábor 2022. február 20., vasárnap 17:21
Szerző: Dudás Gábor 2022. február 20., vasárnap 17:21

Már a 2. percben gólhelyzetbe került a hazai csapat, de Skribek fejese jócskán elkerülte a kaput. Válaszul a télen igazolt debreceni támadó, Dorian Babunski puskázott el két lehetőséget, de a 17. percben már nem hibázott az északmacedón légiós. A 25 éves játékos balról húzott befelé, majd két szép cselt követően 11 méterről tekert a kapu bal oldalába (0-1).

A 20. percben Kozák lábában volt benne az egyenlítő gól, de lövés helyett elesett a csatár. A másik oldalon némiképp váratlanul a francia védő, Deslandes került komoly helyzetbe, de 15 méterről a jobb kapufa mellé tüzelt.

A játékrész második felében viszont már inkább a mezőnyben zajlott a játék, a kapuk kevésbé kerültek veszélybe.

Komáromit is bedobta a fordulás után az egyelőre a lelátóról irányító Hornyák Zsolt, a Puskás Akadémiának pedig voltak is veszélyes lehetőségei, de kétszer is Deslandes mentett nagyot. A 68. percben aztán Stronati fejelhetett volna egyenlítő gólt, de kevéssel tévesztett egy szöglet után.

Egy perccel később viszont jött a mindent eldöntő második vendégtalálat. Egy szép Dzsudzsák-Bódi-Baráth-Dorian Babunski akció végén a csatár közelről stukkolt Markek kapujába (0-2).

A hajrára fordulva, a 78. percben a csereként beállt Tischler is betalálhatott volna, de Dzsudzsák beadása után egy lépésről Markeket találta telibe. A 86. percben kapufát fejelt a hazai csapat: Szolnoki csúsztatott egy szöglet után, a labda a bal kapufáról pörgött tovább, majd Ugrai rúgta ki a labdát - még a gólvonal előtt.

Így végül maradt a 0-2, a DVSC nyert meglepetésre, így nem került sor őrségváltásra a tabella élén, a Loki viszont fellépett a 8. pozícióba.