NB I: Egy védő gólja döntött Debrecenben

Pávkovics Bence első félidőben szerzett góljával eldöntötte a forduló zárómérkőzését.
Póczik Dávid 2022. február 27., vasárnap 18:50
Szerző: Póczik Dávid 2022. február 27., vasárnap 18:50

Az Debrecen - MTK alsóházi rangadóval zárult az OTP Bank Liga 22. fordulója.

A 18. percben Babunski tekert kapura 18-19 méterről, ám próbálkozása elkerülte a hosszú felső sarkot.

A félidő első felében a vendégek voltak aktívabbak, számtalan gólszerzési lehetőség adódott kék-fehérek előtt, de kísérleteikből mindössze egy lesgólra futotta.

A 26. percben kisebb kavarodás után Pávkovics fejelte a labdát az MTK kapujába. Dzsudzsák beadását követően került a labda a fiatal hátvéd elé, aki öt méterről a kapu jobb alsó sarkába bólintott, 1-0.

A második játékrészt is az MTK kezdte aktívabban, az 53. percben Ramadani éles szögből tette próbára Grófot, lövésében volt erő, de a Loki kapusa védeni tudott.

A 66. percben a jobb oldalon vezetett szép támadást a Debrecen, az akció végén Poór adott középre az érkező Szécsi elé, akinek lövését Mijatovic óriási bravúrral hárította.

A 74. percben Mijatovic rosszul mozdult ki a kapujából és elütötte Dorian Babunskit, így a játékvezető tizenegyeset ítélt, azonban pár perc videózást követően kiderült, hogy lesállás előzte meg az akciót, így Bódi nem tudta elvégezni a megítélt büntetőt.

Ezzel a három ponttal a Loki a hetedik helyre ugrott előre, eltávolodva a kiesőzónától.

OTP Bank Liga, 22. forduló

DVSC - MTK Budapest 1-0 (Pávkovics 26.)

DVSC: Gróf - Poór (Baranyai, 86.), Deslandes, Pávkovics, Ferenczi - Szécsi (Bényei, 67.), Baráth, Da. Babunski (Ugrai, 86.), Bódi - Dzsudzsák (Sós, 67.), Do. Babunski (Rácz, 94.)

(cserék: Hrabina, Nikolic, Ugrai, Bényei, Sós, Baranyai, Rácz, Tischler, Varga, Korhut, Soltész, Charleston)

MTK: Mijatovic - Kadlec, Szépe, Rajkovic, Sluka - Kata, Ramadani, Palincsár(Miovski, a szünetben) - Miknyóczki (Spirovski, a szünetben), Futács (Herrera, 78.), Stieber Z. (Kovácsréti, 78.)

(cserék: Somodi, Spirovski, Nagy Zs., Mezei, Grozav, Miovski, Herrera, Kovácsréti, Szakály)