Felkészülés: Meglepő vereséget szenvedett a dobogós a sereghajtótól

Hiába szerzett gyorsan vezetést a Debrecen, végül 2-1-re kikapott a Mezőkövesd elleni felkészülési mérkőzésen. A dobogó harmadik fokán álló hajdúságiak büntetőt is hibáztak az összecsapáson.
Csakfoci Admin 2017. november 11., szombat 13:33
Szerző: Csakfoci Admin 2017. november 11., szombat 13:33

A válogatott mérkőzések miatti szünetet kihasználva felkészülési mérkőzésen csapott össze az NB I 3. helyén álló DVSC és az utolsó Mezőkövesd, a találkozóra a Loki pallagi edzőközpontjában került sor.

A sérülés miatt kilenc játékost nélkülöző hazaiak már az 5. percben megszerezték a vezetést, Tisza Tibor passza után Takács Tamás vette be az ellenfél kapuját. Néhány minutummal később már 1-1 állt az eredményjelzőn, ugyanis Koszta Márk révén kiegyenlített Kuttor Attila csapata.

A 17. percben már a meccs harmadik gólja születhetett volna meg, ám a debrecenieknek megítélt büntetőt Tisza a kapufára rúgta. Az újabb találatra azonban így sem kellett várni, Novák Csanád fejesével került előnybe a Kövesd.

A második félidőben már jóval kevesebb helyzet alakult ki, a hazaiak nem tudtak egyenlíteni, így a mérkőzést a vendégek nyerték meg 2-1 arányban.

DVSC - Mezőkövesd 1-2

DVSC I. félidő: Novota – Bényei, Kinyik, Mészáros, Ferenczi – Bereczki, Filip, Tőzsér, Bódi – Takács T., Tisza
II. félidő: Novota - Kuti, Újvárosi, Szatmári, Barna – Szabó J., Filip, Jovanovic, Bíró P. – Tonhaizer, Nagy K.
Mezőkövesd: Dombó – Lázár, Hudák, Szeles, Vadnai (Dawa 62.) – Iszlai (Farkas 62.), Mlinar, Keita - Strestik (Brasen 62.) – Koszta (Murai 70.), Novák (Majtán 38.)
Gólok: 1-0 Takács T. (5.), 1-1 Koszta (10.), 1-2 Novák (21.)