Az MTK hármat lőtt idegenben, de a Loki megmentette a veretlenségét - videók, tabella

Élvezetes, hatgólos mérkőzést játszott az MTK Debrecenben, a hazaiak a 95. percben mentettek meg egy pontot.
Csakfoci Admin 2018. augusztus 17., péntek 21:59
Szerző: Csakfoci Admin 2018. augusztus 17., péntek 21:59

Nem mindennapi jelenettel kezdődött a DVSC - MTK bajnoki: a labda csak nyolc perccel 20 óra után indult útjára, mivel a hazaiak egyik légiósának nem tudták levenni a gyűrűjét (részletek és videó itt!). A nem várt közjáték után jó iramban kezdek a csapatok, szép támadásokat és helyzeteket láthatott a 4002 kilátogató néző. A 8. percben Haris került nagy helyzetbe, Kicsak azonban védeni tudott, válaszként Lencse ment el remekül a jobb oldalon, Kantának passzolt, aki megszerezte a vezetést a vendégeknek (0-1).

Továbbra is élvezetes futballt mutattak be a csapatok, a félidőt pedig gyors gólváltás zárta: előbb hazai részről a 2017 ősze óta gólképtelen Bódi remekül eltalált szabadrúgással egyenlített (1-1), majd egy perc múlva Lencse közelről juttatta a gólvonal mögé a labdát (1-2).

A fordulás után sem változott a játék képe, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek. A DVSC részéről Avdijaj próbálkozott többször, a 69. percben az MTK oldalán Gengeliczky fejelt, Nagy Sándor bravúrral védett. A 76. minutumban remek kontra végén növelte az előnyét a fővárosi csapat: Ramos robogott el a jobb oldalon, beadását Lencse fejelte a hálóba (1-3).

Nagy erőket mozgósított a hazai gárda, és Kusnyir középreadása után Takács szépített a 87. percben (2-3).

Az utolsó percekben Bereczki, illetve Takács is egyenlíthetett volna, de kimaradtak a lehetőségek, így úgy nézett ki, a sok helyzetet és élvezetes játékot hozó bajnokit az MTK nyeri. A 95. percben aztán Tőzsér beadása után Szatmári a kapuba fejelt, ezzel beállítva a 3-3-as végeredményt.

DVSC - MTK 3-3

Gólszerzők: Bódi 41., Takács 87., Szatmári 95. ill. Kanta 15., Lencse 42., 75.

FRISS TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I MEZŐNYE