4 lesgól, büntetőpárbaj és Dzsudzsák-kiállítás: Emberelőnyben hullajtott pontokat a Vidi a Loki ellen

A csapatkapitányát elvesztő DVSC egy félidőt emberhátrányban játszva úgy játszott 1-1-s döntetlent a MOL Fehérvár FC ellen, hogy négy lesgól mellett Ugrai büntetőjére Kodro válaszolt az NB I 8. fordulójának szombat esti mérkőzésén.
Csakfoci Admin 2021. október 2., szombat 21:22
Szerző: Csakfoci Admin 2021. október 2., szombat 21:22

Nyílt sisakos, küzdelmes és igencsak lüktető játékot hozott az első félidő. Az elején a Vidi alakított ki ígéretes helyzeteket, de rendre Kosicky hatalmas bravúrral védett, a feszült hangulat pedig átragadt Dzsudzsákra, aki a 20. percben sárga lapot kapott egy rossz ütemű becsúszás után. Öt percre rá Sós talált be a fehérváriak kapujába, viszont a játékvezető az asszisztens jelzésére les miatt érvénytelenítette a gólját.

A 29. percben kis híján megszerezte a vezetést a Vidi: Dárdai középre adása után Deslandes mentett nagyot, a labda túljutott a Loki kapusán, a védő szögletre tisztázott. A játékrész utolsó perceiben a végig feszült idegállapotban játszó Dzsudzsák rúgott oda Nikolicsnak, így megkapta második sárgáját, ezzel együtt a pirosat is. A csapatkapitányát elvesztő hajdúságiak még egy kontratámadás végén helyzetbe kerültek Ugrai révén, lövését Kovács hárította, a másik oldalon Nikolics értékesített higgadtan egy ziccert, de az asszisztens ismét lest jelzett, így 0-0-s állással mentek pihenni a felek.

Fordulás után két lesgólt is láthattunk: előbb Sós passza után Bárány becsúszva talált be Kovács kapujába, videóbírózás után annullálták a gólját. Pár perccel később a három hét után visszatérő Kodro első labdaérintéséből szintén eredményes volt, de itt is a VAR szólt közbe. Aztán 67. percben egy labdakihozatalnál a végig parádésan védő Kosicky személyében újabb vezérét veszítette el a hazai együttes, miután Funsho szabálytalankodott vele szemben, végül fájdalmak közepette, hordágyon vitték le a pályáról. Helyére Gróf állt be, aki bizony tavaly júniusban a Fradi színeiben játszott utoljára az élvonalban.

Az iram a hajrában sem hagyott alább, támadásokban gazdag perceket, ráadásul még két gólt is láthattunk. Az utolsó percekben Stopira kezezése után megítélt tizenegyest Ugrai értékesítette, a másik oldalon a VAR-szobából vették észre Baráth szabálytalanságát, ebből a büntetőből a csereként beállt Kodro egyenlített, kialakítva az 1-1-es végeredményt. A döntetlen ellenére kimondottan élvezetes, jó meccset játszott egymással a két csapat.

NB I, 8. forduló

DVSC-MOL Fehérvár FC 1-1 (Ugrai 86. büntetőből, ill. Kodro 92. - büntetőből) - kiállítva: Dzsudzsák 42. (DVSC)

A meccs minden fontos pillanata itt!

DVSC: Kosicky (Gróf 67.) - Bévárdi, Deslandes, Baráth, Ferenczi - Varga J., Dzsudzsák - Soltész, Ugrai, Sós (Korhut 83.) - Bárány (Németh K. 77.)

MOL Fehérvár FC: Kovács D. - Fiola, Rus, Stopira, Heister (Petrjak 57.) - Nego, Szendrei (Zivzivadze 81.), Makarenko, Funsho, Dárdai - Nikolics (Kodro 57.)

Loki-Vidi: Hatalmas tömegverekedés volt a meccs előtt, 15 szurkolót elvittek a rendőrök - videó
Szombaton a Debrecen - Fehérvár bajnoki meccs előtt több szurkoló összeverekedett, a rendőrségnek kellett közbeavatkoznia.
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.