Doll szerint pár játékosnak magával van gondja, Pontes az 5-1-et hiányolja - így látták az edzők

Mokány Lajos 2016. augusztus 18., csütörtök 8:24
Szerző: Mokány Lajos 2016. augusztus 18., csütörtök 8:24

FRISS TABELLA: Az NB I állása itt - kattints!

Gyirmót - FTC 0-1

Urbányi István (Gyirmót):

Nem kérdés, hogy melyik a jobb csapat, de ma is saját magunknak sikerült gólt rúgnunk. Örömteli volt látni, hogy férfias jelenetek voltak a pályán, ha ezt az agresszív játékot tudjuk folytatni, már csak minőséggel kell hogy párosuljon. Még egy mérkőzésünk van a válogatott szünetig, bízom benne, hogy utána számíthatunk sérültjeinkre. Dávid és Góliát küzdelmében nehéz megmondani, hogy mi lobbantja lángra a tüzet. Nekünk száztíz százalékot kell produkálnunk, hogy bárki ellen esélyünk legyen. Forma–1-es nyelven szólva: egyetlen kanyarban sem hibázhatunk. (kisalfold.hu)

Thomas Doll (FTC):

Nagyon jó minőségű pályán játszhattunk. Nagy százalékban birtokoltuk a labdát, de az utolsó passzok hiányoztak, így nehézkesek voltunk a kapu előtt. Abban kell jobbnak lennünk, hogy a pálya utolsó harmadában sikeresebben futballozzunk, és meglepjük az ellenfeleinket. Nem jó ugyanis, ha az utolsó tíz percben izgulni kell az eredmény miatt. Erről beszélni fogunk a csapattal is. Nem elég, ha csak a területet védjük, le is kell támadni a labdás embert, ezen javítani kell. Megvan a három pont, nem kaptunk gólt, pipáljuk ki ezt a meccset. Van egy pár játékos, aki magával küzd, azt üzenem nekik, hogy találják meg gyorsan magukat, mert együtt többre vagyunk képesek. Több tűzre lenne szükség tőlük. A Gyirmótnak pedig sok sikert kívánok! (fradi.hu)

Vasas - Honvéd 2-0

Michael Oenning (Vasas):

Nem volt könnyű dolgunk, hiszen a Honvéd hasonló színvonalú csapat, mint mi vagyunk. Okosan, gyorsan játszanak, mi nagy hangsúlyt fektettünk a  védekezésre. Végig szervezettek voltunk, ritkán vesztettük el a rendezettségünket. A két gól nagyon jókor született. A mérkőzés fordulópontja a kiállítás volt. Nagyon jól állunk, minden élcsapattal játszottunk, de nem dőlhetünk hátra. Berecz Zsombor óriási gólt lőtt, legutóbb Ádám Martintól láttam hasonlót. (vasasfc.hu)

Marco Rossi (Honvéd):

Jó csapat ellen jó mérkőzést játszottunk, mind futball szempontjából, mind taktikailag. A kedv, az akarat is megvolt. Sokat futottunk, sokat küzdöttünk, de elkövettünk három-négy nagy egyéni hibát, ami nagyon megbosszulta magát. Nem feltétlenül érdemeltünk volna vereséget, de most ez lett a vége. Mindkét fél semlegesítette a másik fél játékát az első félidőben, azért alakult ki mezőnyjáték. A Vasasnak az első félidőben két kontratámadása volt, ebből tudtak építkezni, ilyen megtörténik néha.  Döntetlen mérkőzésnek tűnt, utána jött a kiállítás, ekkor már kénytelenek voltunk kockáztatni, a kockáztatásban pedig benne van, hogy vagy mi rúgjuk, vagy az ellenfél rúgja a gólt. Ez lehetett volna kiegyenlített mérkőzés, mert teljesen egy szinten voltunk a Vasassal, de egyéni hibák alapján a Vasas megnyerte a mérkőzést. Boldog vagyok, hogy játékban, taktikailag, akaratban a hibákat leszámítva jó meccset játszottunk. Erre lehet építkezni. A munkát elvégeztük, de az eredmény nem lett meg. Nem haragszom a csapatra. (honvedfc.hu)

DVSC - Haladás 0-1

Leonel Pontes (DVSC):

Nagyon jó első félidőt produkáltunk, de a lehetőségeinkből gólokat kell szerezni, 5-1 lehetett volna az állás a javunkra az első félidő után, de nem találtunk a kapuba, ha sikerül, másképpen alakul a mérkőzés. A második félidő első húsz percében nem játszottunk jól, az ellenfél erősebb volt ebben a periódusban. Sajnos a figyelmetlenségünkből gólt tudott szerezni a Haladás. Megpróbáltunk harcolni az egyenlítésért, de nem sikerült, a csapatot kicsit fáradtnak éreztem. Az ellenfél jól védekezett, nagyon megnehezítették a dolgunkat. (dvsc.hu/M5)

Mészöly Géza (Haladás):

Percről percre egyre inkább elhitte a csapat, hogy van itt keresnivalója. Nagyon küzdöttek egymásért a játékosok. A Debrecen remekül futballozott a mérkőzés első részében, bár a végén nekünk is voltak helyzeteink. Nagyon kellettek Rózsa Dani védései, és az, hogy a védők mindig menteni tudtak. Kellettek a jó egyéni teljesítmények, de elsősorban csapatként voltunk erősek. (dvsc.hu)

Mezőkövesd - Újpest 0-2

Pintér Attila (Mezőkövesd):

Meg kell tanulni nyerni. Nem jó dolog, ha minden meccs után azzal kezdjük, nem lehet ilyen gólokat kapni, ez NB I. Az Újpestnek kimondott helyzete egy volt, de rúgott két gólt és elvitte a három pontot. Amíg mi bármilyen lehetőséggel kaput sem találunk, addig nem tudunk nyerni. Mindenki mindent elkövetett a győzelemért. A játékunk egyre érik össze, igaz, eredményben nem mutatkozik meg. Amíg nem élünk a lehetőségekkel, s az ellenfél a minimális számúját berúgja, ez születik. Az esetleges játékvezetői tévedésekről nem mondok véleményt, más dolga őket értékelni. Ahogy nem szereztünk három pontot az elmúlt három mérkőzésen, úgy akár szerezhettünk volna is a Debrecen ellen, vagy ma is. A helyzeteket kell gólra váltani, az ellenfélnek kevés helyzetből sikerült. Mindenki tudja, mi a célunk, ez nem változott, sok meccs van még hátra. A Ferencváros ellen is felkészítjük a csapatot, lehet, hogy azt a mérkőzést mi nyerjük helyzet nélkül. A csapat most is megtesz mindent az eredményért, a szurkolók kiszolgálásért. Ilyen szériában vagyunk, aki tesz a jobbításért, annak a játék, az eredményesség is forgandó lesz. A játékosokban van bizonyítási vágy, de picit kapkodóbbá válnak, minél több időt kell együtt tölteniük. Amíg helyzetünk van, addig nem kell aggódni, mert előbb-utóbb bemegy. Ha nincs helyzet, akkor van probléma. (mezokovesdzsory.hu)

Nebojsa Vignjevic (Újpest):

Nehéz mérkőzés volt egy nehéz ellenféllel szemben. A Mezőkövesd sokkal jobb annál, mint a helyezése, vagy pontjainak száma mutatja. Rendelkezik olyan játékosokkal, akik bármikor változtathatnak a mérkőzés eredményén és végkimenetelén. Kilencven percen keresztül koncentrálnunk kellett, nyerni jöttünk és sikerült is. Az első félidőben jól ment a játék, kontrolláltuk a mérkőzést, ekkor szereztük a két gólunkat, egyben volt a csapat. Úgy egyeztünk meg, hogy a második félidőben is ezt folytatjuk, de aztán hosszú labdákkal operáltunk, s a Kövesdnek is voltak gólveszélyes szituációi, de nem eredményeztek találatokat. Maradt a 2-0, büszke vagyok a csapatomra, gratulálok nekik, ez már a negyedik győzelmünk zsinórban, reméljük, folytatjuk. Gratulálok a Kövesdnek is, sok sikert kívánok nekik a jövőben. A szezon eleji két vereségünk alkalmával is sok jó dolgot láttam, tudtuk, sok jó fiatal játékos van a keretben, akiknek még tapasztalatot kellett gyűjteniük. Most is könnyebben kellett volna nyernünk, de mérkőzésről-mérkőzésre gyűlik a tapasztalat, nő az összeszokottság, egyre jobban játszunk. A két vereség után a kiesés elleni küzdelemről kérdeztek, mondtam, hogy nem katasztrófa, de a mostani négy győzelem után sem beszélhetünk célról az európai kupában való indulásról. Találkozóról találkozóra szeretnénk egyre jobban játszani. Távlatokban nem gondolkozunk, csak a következő meccset megnyerni, s nyomást helyezni sem szeretnék a játékosokra irreális elvárásokkal. A szurkolók boldogok, folytatni kell, sok munkára van szükség, menni kell tovább a legjobb tudásunk szerint. (mezokovesdzsory.hu)

Paks - DVTK 2-1

Csertői Aurél (Paks):

Az látszott, hogy meg akarjuk nyerni a mérkőzést, az ellenfelünk kontrákra rendezkedett be. Az első félidőben számtalan helyzetünk volt, igaz nekik is volt kontrából. Megjártuk a mennyet és a poklot ezen a mérkőzésen, szerencse, hogy nem fordítva alakult a végjáték. Nem adtuk fel, óriási energiatartalékokat mozgósítottunk, mindent egy lapra feltéve támadtunk, ami meghozta az eredményt. (dvtk.hu)

Horváth Ferenc (DVTK):

Ma nem kezdtük olyan rosszul a mérkőzést, mint eddig többször, azt mondom, az első 10-15 percben még jól is futballoztunk. Utána való igaz, hogy a Paks jobban játszott, helyzeteket dolgozott ki. Ekkor kaphattunk volna gólt, igaz a végén nekünk is volt ziccerünk, amit berúghattunk volna. Összességében az első félidő nem a miénk volt. A második félidőben nagyon fegyelmezetten játszottunk, és a kontráink végig ültek. Megszereztük a vezetést is. Előtte benne volt, hogy gólt lő a hazai csapat, de utána nem éreztem a gólveszélyt. Végül mégis két gólt kaptunk az utolsó pár percben, ami megpecsételte a sorsunkat. (dvtk.hu)

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.