Mezőkövesd, 2017. december 9. A debreceni Aleksandar Jovanovic (b) és Takács Tamás (b3) valamint a diósgyőri Dejan Karan (b2) és Busai Attila (j2) a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójában játszott Diósgyőri VTK - Debreceni VSC mérkőzésen Mezőkövesden 2017. december 9-én. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Öt gól, két piros lap, parázs meccs - a Diósgyőr nyerte a keleti rangadót

A Loki folyamatosan, még emberhátrányban is kapaszkodott, de nem sikerült pontot mentenie Bódog Tamás együttese ellen.
Budai László 2017. december 9., szombat 17:55
Szerző: Budai László 2017. december 9., szombat 17:55

Nem tudták tartani Ugrai Rolandot a debreceni védők az első félidőben, ez pedig nagyon sokba került: a 12. percben Tamás bedobását Karan csúsztatta tovább Ioannidisnek, aki lekészítette a labdát Ugrainak, a támadó pedig 10 méterről a kapuba lőtt (1-0). Nem sokkal később Ugrai baloldali szabadrúgásból tekert középre, Karan pedig a kapuba csúsztatott (2-0). A középre ívelt szabadrúgások kivédekezése egyébként szintén sokszor gondot okozott a vendégeknek. Úgy tűnt, a hazaiak kézben tartják a meccset, mégis szépített a Loki: egy balról középre lőtt szöglet után Antal jött ki rosszul, a labda pedig Takácsról pattant a kapuba (2-1). A szünet lefújása után nagyobb lökdösődés alakult ki, az egész onnan indult, hogy az utolsó másodpercekben Ioannidis a földön maradt, de a debreceniek nem rúgták ki a labdát. A kakaskodás olyan komollyá fajult, hogy Jovanovicot kiállította a bíró. A Loki játékosa Ugraival szólalkozott össze, és meg is „legyintette” őt.

Eseménydúsan kezdődött a második félidő: az egyik oldalon a szünetben beállt Filip, a másikon Ugrai lőtt mellé nagy helyzetben. Ezután Könyves akaszkodott össze Velával, mindketten megúszták sárgával a parázs esetet. A Loki emberhátrányban is támadott az egyenlítésért, és sokszor nem is látszott a pályán, hogy a Loki egy emberrel kevesebbel játszik. A Diósgyőr azonban úgy tűnt, egy kontrával eldöntötte a meccset: Ugrai ment el a balszélen, majd Velához passzolt, aki az alapvonaltól visszagurított Busainak, ő pedig hat méterről a kapuba lőtt (3-1). Igen ám, de a Loki előbb Ferenczi révén kihagyott egy nagy helyzetet, majd egy szöglet után – amelynél Mengolo és Szatmári tűnt el – 11-est kapott: a büntetőt Tőzsér értékesítette (3-2). Újabb gól azonban már nem született (csak egy piros Ferenczi második sárgája után), így a Diósgyőr négy meccs után újra nyert és a hatodik helyre ugrott fel.

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I

Diósgyőr-DVSC 3-2 (Ugrai 12., Karan 17., Busai 78., ill. Takács 36., Tőzsér 82. – 11-esből) – kiállítva: Jovanovic – a szünetben (DVSC), Ferenczi 96. (DVSC)

A TÖBBI NB I-ES MECCS ÖSSZEFOGLALÓIT ITT TALÁLOD

A Videotont őrületes meccsen verte a Haladás, az Újpest is kikapott - eredmények
A Balmazújváros és a Mezőkövesd nem bírt egymással, a Honvéd-Paks összecsapást egyetlen gól döntötte el.