Kemény bejelentés Diósgyőrben: Fizetésük 30 százalékáról mondtak le a játékosok és az edzők is

A DVTK labdarúgói, a Feczkó Tamás vezette szakmai stáb és a menedzsment tagjai is lemondtak április 1-től fizetésük közel egyharmadáról.
Dudás Gábor 2020. március 31., kedd 21:09
A DVTK labdarúgói, a Feczkó Tamás vezette szakmai stáb és a menedzsment tagjai is lemondtak április 1-től fizetésük közel egyharmadáról.
Szerző: Dudás Gábor 2020. március 31., kedd 21:09
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A csakfoci.hu még a múlt héten számolt be arról, hogy információi szerint több NB I-es klubnál is jelentős bércsökkentésre kell számítani a koronavírus-járvány és a leállás miatt.

A járványügyi veszélyhelyzet miatt kialakult gazdasági válsághelyzetre reagálva a DVTK menedzsmentje ma bejelentést is tett és pénzügyi megszorító intézkedésekről határozott. A működési költségek csökkentése mellett a vezetőség közös megegyezéssel csökkenti a menedzsment tagjai, a labdarúgók, az edzők és a klub többi munkavállalójának fizetését - számolt be a dvtk.eu.

Rövid egyeztetést követően a labdarúgók, a Feczkó Tamás vezette szakmai stáb és a klubvezetés tagjai is lemondtak április 1-től fizetésük 30 százalékáról. A többi munkavállaló bére jövedelmük függvényében sávosan, kisebb mértékben csökken, tekintetbe véve szociális szempontokat is.

A döntések egyetlen célja a klub működésének megfelelő színvonalon történő fenntartása, annak érdekében, hogy a járvány vége után hasonló struktúrában tudjon a DVTK tovább működni, mint a koronavírus megjelenése előtt. Az a célunk, hogy a lehetőségekhez mérten megtartsuk sportolóinkat és dolgozóinkat.

Azt mi sem tudjuk, hogy a járvány meddig tart, de azt igen, hogy a gazdaság és azon belül a szórakoztatóipar, amelynek egyik legfontosabb ága a sport, egyelőre beláthatatlan mértékben sínyli meg a járvány okozta helyzetet. Ezeket a nagyon nehéz döntéseket most kell meghozni a jövő érdekében - mondta Sántha Gergely, a DVTK elnöke. - Köszönöm a dolgozóinknak, a játékosainknak és a szakmai stábnak, hogy a DVTK hosszútávú működését szem előtt tartva hozták meg döntésüket!

Átigazolások
PMFC
Nagy visszatérő
Kovács Benedek ismét a PMFC játékosa lett. A 25 éves kapus már a 2017/2018-as szezonban a felnőtt gárda keretének tagja volt és mint 30 NB III-as bajnoki mérkőzésen védte a pécsi kaput, mielőtt eligazolt 2020-ban.
Soroksár
Három távozó
Három olyan játékos is távozik, akik évek óta meghatározó szerepet töltöttek be: Króner Martin, Németh Erik és Gálfi Norbert.
PMFC
Visszavonult, de marad
Helesfay Donát, a PMFC 35 éves hálóőre befejezi pályafutását. A piros-feketében 176 bajnoki mérkőzésen pályára lépő ex-kapus erőnléti edzőként és gyógytornászként segíti a csapatot. (pmfc.hu)
Tovább az összes átigazoláshoz