Huszti-góllal törte meg a Vidi a későn ébredő Diósgyőrt - videó

Nem játszott csúcsformában, de így is megérdemelt győzelmet aratott a MOL Vidi FC Diósgyőrben, a 9. forduló zárómeccsén, három ponttal hangolva a Chelsea elleni EL-csoportmeccsre.
Dudás Gábor 2018. szeptember 30., vasárnap 19:52
Szerző: Dudás Gábor 2018. szeptember 30., vasárnap 19:52

TABELLA: Az NB I állása itt!

Sokáig szívósan, nagyon akarva és nem is veszélytelenül futballozott a kiesőhelyen álló Diósgyőr, amely nem adta meg könnyen magát a címvédő Vidinek.

Az első félidő elején kétszer is veszélyeztettek a hazaiak. A 8. percben, egy bal oldali szöglet után Brkovic Juhászt megelőzve fejelt a léc fölé közelről. Négy perccel később aztán Márkvárt tisztán vehette át a labdát a 16-oson belül, majd 12 méterről, ballal tüzelt is, de Tujvelnek nem okozott gondot a nem túl erős kísérlet.

A Vidi fokozatosan vette át aztán az irányítást, de a kapura sokáig csak Huszti jelentett veszélyt. A 18. percben, eltört kísérleténél még az "ennyit tudsz" zúgott neki a DVTK-táborból, de a rutinos középpályás vezetésével egyre inkább dominálni kezdett a Vidi. Huszti távoli lövései és szögletei is magukban hordozták a veszélyt, de a 70. percig várni kellett a gólra.

Ekkor Pátkai bepörgetett labdáját Huszti fejjel-testtel sodorta közelről a kapuba (0-1).

A gól érezhetően megtörte a DVTK-t, egészen a hajráig nem jutottak el a kapuig sem, közben a Vidi két-három olyan helyzetet is kialakított, amiből eldönthette volna végleg a találkozót.

A végére is maradtak így izgalmak: a 88. percben Hasani Vinícius belépőjénél esett el a büntetőterületen belül, heves reklamálás követte az esetet, de a 11-es nem jött, helyette szögletet ítélt Pintér játékvezető. Nagyjából egy perccel később Makrai lövését bravúrral védte Tujvel, majd a kipattanóra érkező Bacsa pörgetése is elakadt a kapusban. Így maradt a 0-1, a Vidi egy meccsel kevesebbet játszva is feljött a 3. helyre a tabellán.