Mindhárom élvonalbeli együttes nyert mai felkészülési mérkőzésén.
Budai László 2017. július 1., szombat 20:21
Szerző: Budai László 2017. július 1., szombat 20:21

Honvéd-Szeged 2011 4-1 (Eppel 2, Lovric, Bobál)

Az első tapsot Lanzafame szólója kapta, az olasz légiós a felezővonalnál szerzett labdát, kapura vezette, de lövését védte a kapus - írja a honvedfc.hu. A 19. percben aztán a gól is megszületett. Tömösvári jobbról adott be, Eppel 14 méterre a kaputól mellel levette a labdát, majd kapásból a bal felsőbe bombázott, 1-0. Jól, helyenként látványosan játszott a kispesti csapat, igaz, az első félidőben több gól már nem esett.

A szünetben mindössze egy csere volt, Vernes helyére Bobál G. állt be. Az 54. percben Lanzafame jobbról az oldalvonal mellől végzett el szabadrúgást, labdáját Lovric 10 méterről fejjel csúsztatta a vendégek kapujába, 2-0. Négy perc múlva egy látványos szabadrúgással szépítettek a vemdégek. Povázsai balról úgy lőtte el a labdát, hogy az a baloldali lécet érintve vágódott a hálóba, 2-1. A 62. percben Eppel kényszerítőzött Lanzafaméval, a visszakapott labdát a gólkirály átlöbbölte a vetődő kapus felett, 3-1. Gyönyörű találat volt.

A 66. percben Herjeczki váltotta Tömösvárit, a fiatal játékos hamar felvette a meccs ritmusát, első labdája hibátlanul szállt Eppel felé, aki lekészítette az érkező Bobálnak, a csatár pedig egyből kilőtte a jobb sarkot, 4-1. A 70. percben egyszerre 5 cserét hajtott végre Erik van der Meer, Deák, Bobál D., Nagy Gergő, Kabangu és Danilo állt be, Baráth, Laczkó, Kamber, Eppel és Lanzafame helyett. A mérkőzés hátralévő részében Herjeczkinek és Danilónak akadt egy nagy helyzete, de mindkettő kimaradt.

DVSC-Kisvárda 3-0 (Könyves, Jovanovic, Vidmar)

A Kisvárda együttesét fogadta a DVSC felkészülési mérkőzésen. Egy kapufával nyitott az ellenfél, utána azonban a Loki megszerezte a vezetést! Jovanovic jobb oldali beadása után Könyves Norbert fejelt a hálóba, mindez a 3. percben történt - írja a dvsc.hu.

A 8. percben a Loki is eltalálta a kapufát (Jovanovic fejelte rá), majd egy ideig nem forogtak veszélyben a kapuk. A 20. percben nagy hazai lehetőség maradt ki: Kuti jobb oldali beadása után Sós a balösszekötő helyéről kapásból lőtt, a kapus szögletre ütötte a labdát. A 30. percben már kettővel ment a Loki: Sós Bence próbálkozását még védte a kapus, a kipattanót azonban Jovanovic a hálóba fejelte. A bosnyák középpályás nem sokkal később ismét helyzetbe került, a bal kapufa mellé lőtt centikkel. A végén is kimaradt egy lehetőség: jobb oldali beadás után Holman alig fejelt fölé.

A második félidőben Takács Tamás előtt adódott lehetőség, de a vendégek is helyzetbe kerültek egy szabadrúgás után. Ezt követően sokáig inkább a középpályán folyt a küzdelem, igazán nagy helyzet nem alakult ki a kapuk előtt. A 85. percben aztán Nagy Zoltán passzából a próbajátékos Miha Vidmar középről, 16 méterről a léc alá lőtt, kialakítva ezzel a 3-0-s végeredményt.

Diósgyőr-Tatran Presov 4-2

A Diósgyőr Bacsa, Lipták, Oláh B. és Makrai góljával 4-2-re győzött a szlovák Tatran Presov elleni felkészülési mérkőzésen. A miskolciak mindegyik góljukat a második játékrészben szerezték. A dvtk.eu közvetítéséből kiderül, hogy Bacsa és Oláh egy közeli lövés, Lipták egy Kitl-szöglet, Makrai egy csel után lőtt a kapuba.