Felkészülés: A Nyíregyháza ellen sem ment otthon a Diósgyőrnek - videó

Az NB II-ben szereplő Nyíregyháza Spartacus 2-0-ra nyert a Diósgyőr vendégeként a két csapat szombat délutáni felkészülési mérkőzésén.
Csakfoci Admin 2021. március 20., szombat 15:10
Szerző: Csakfoci Admin 2021. március 20., szombat 15:10

A válogatott szünetet kihasználva, az NB I-ben kiesés ellen menekülő Diósgyőr és a másodosztályban szereplő Nyíregyháza edzőmeccset játszott egymás ellen a DVTK Stadionban - természetesen zárt kapuk mögött.

A 20. percben közel állt a vezetés megszerzéséhez a másodosztályban szereplő Szpari: Gresó 18 méteres lövését fogta a hazai kapus, majd egy perccel később ismét Gresó lőtt, ekkor egy védő blokkolt. A szöglet után Gresó harmadszor próbálkozott, de Malenica nagyot védett. Újabb sarokrúgás, ekkor Jánvári fejelt, hatalmas bravúrral hárított a DVTK kapusa - tudósított a nyiregyhazaspartacus.hu. Az első félidő lefújásáig még volt néhány gyengébb szabolcsi próbálkozás, de az eredmény nem változott.

Fordulás után a 66. percben megszerezte a vezetést a Szpari: Yasin indult középen egy diósgyőri visszatett labdára, és higgadtan a kapuba lőtt. A 81. percben megduplázták előnyüket a vendégek: egy jobb oldali akció végén Zamostny kapta a labdát középen, és a kapuba helyezett. Az utolsó percben Ivanovski elrúgta a labdát, a játékvezető kiállította, mivel a macedón támadónak volt már sárga lapja.

Felkészülési mérkőzés, DVTK Stadion - zárt kapuk mögött

Diósgyőri VTK - Nyíregyháza Spartacus 0-2 (Yasin 66., Zamosthy 81.) - kiállítva: Ivanovski 90. (Diósgyőr)

DVTK 1. félidő: Malenica - Grgic, Milovic, Zivulic, Kalandadze - Márkvárt, Marin - Grozav, Suljic, Makrai - Drazic

DVTK 2. félidő: Antal - Shestakov, Karan, Mrva, Marin - Csatári, Max - Cortés, Zsiga, Ivanovski - Vanecek

Nyíregyháza: Fejér (Fadgyas 64.) - Svedjuk (Györgyi 64.), Fodor F. , Papucsek (Szokol 46.), Jánvári (Vasiljevic 64.), Galambos (Végső 64.) - Szabó B. (Starosta 64.), Paku (Herczku 64.), Márkus A. (Farkas A. 54.) - Hornyák (Zamostny 46.), Gresó (Hamed, 30., Kovács N., 71)