Edzőmeccsek: Az Újpest Diósgyőrben győzött kiütéssel és magyar gólokkal - videó

Meglepőnek mondható különbséggel, 3-0-ra győzött a DVTK otthonában az Újpest a két csapat pénteki felkészülési mérkőzésén.
Dudás Gábor 2019. július 19., péntek 19:51
Szerző: Dudás Gábor 2019. július 19., péntek 19:51

Az első 20 perc inkább küzdelmet hozott, nagy helyzetet nem, aztán a DVTK kis híján vezetést szerzett, ám a 21. percben Prosser lövését Pajovic bravúrral védeni tudta.

Négy perccel később Burekovic lódult meg, majd beadását Litauszki 7 méterről fejelte a kapuba (0-1). A Diósgyőr próbálta a kezébe venni az irányítást, a lilák pedig ellentámadásokra rendezkedtek be és az egyik kontrából kis híján meg is szerezték a második góljukat: a 38. percben Simon Krisztián lövésénél a nyáron igazolt Danilovic védett nagyot. A szünet előtt aztán csak meglett a második újpesti találat: Pauljević keményen középre lőtt labdáját a pár hete érkezett Koszta Márk közelről terelte a hálóba(0-2).

Sajtóhír: Az Újpesttel még szerződésben álló Traoré román csapattal tárgyal - közel a megállapodás
Az elefántcsontparti támadó továbbra sem válaszolt a lilák hivatalos felszólítására, ellenben már megkezdte a tárgyalásokat leendő csapatával.

A fordulás után sokáig inkább csak kisebb lehetősége adódtak a csapatok előtt, a 78. percben aztán eldőlt a meccs: Pauljević esése után büntetőt ítélt a játékvezető, a labda mögé Simon Krisztián állt és a kapu jobb oldalába lőtt (0-3). A végére még egy újpesti kapufa maradt, simán győztek Diósgyőrben a lilák.

Felkészülési mérkőzés:

DVTK - Újpest 0-3 (Litauszki 25., Koszta 45., Simon K. 78. - 11-esből)

Diósgyőr:  Danilović - Polgár, Brković, Karan, Juhar - Adukor, Szabó B. - Tajti M., Hasani, Zsolnai - Prosser

Cserék: Bukrán, Ndzoumou, Tamás M., Vági, Óvári, Ternován P., Bacsa

Újpest: Pajovic - Pauljevic, Litauszki, Ristevski, Burekovic - Onovo, Sankovic - Simon K., Zsótér, Obinna - Koszta M.

Cserék: Banai, Balázs B., Rácz, Kovács L., Máté Zs., Mészáros K.

A meccs teljes felvétele:

Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.
Tokmac Nguen
Svéd sajtóhírek szerint Tokmacot a Djurgarden szemelte ki, honlapunk azonban úgy értesült, hogy a Ferencvárost egyelőre még nem keresték meg ezzel kapcsolatban.
Németh Hunor
Fabrizio Romano számolt be róla, hogy a magyar utánpótlás-válogatott Németh Hunor új, hosszú távú szerződést köt a dán Köbenhavn csapatával. A 16 középpályás 2026 decemberéig érvényes kontraktust ír alá.