Diósgyőr: "Néha olyan kényelmesnek láttam a csapatot, mintha 25 ponttal többünk lenne" - így látták az edzők

Így látták a szakvezetők a vasárnapi mérkőzéseket az OTP Bank Ligában, Diósgyőrtől Zalaegerszegig. Edzői értékelések.
Dudás Gábor 2021. január 31., vasárnap 19:45
Szerző: Dudás Gábor 2021. január 31., vasárnap 19:45

OTP Bank Liga, 18. forduló:

ZTE - Paks 4-4 (Szépe 6., Favorov 47., Babati 78., Könyves 82., ill. Bognár 31., Hahn 38., Szabó J. 73., Papp K. 94.)

A meccs krónikája percről percre itt!

Boér Gábor (ZTE): - Megmutattuk mindkét arcunkat a mai meccsen. Azt is, hogy milyen nagyszerűen tudunk előrefelé játszani és azt is, hogy hátul milyen bakikat tudunk elkövetni. Értetlenül állok azelőtt, hogy tudunk ennyi butaságot összehozni és az, hogy két meccs alatt rúgunk hat gólt és nem tudunk nyerni, az mindent elmond a csapatvédekezésünkről. Legfőképp nem is a taktikai dolgokra gondolok, óriási egyéni hibákat követünk el, de nagyon sokat beszélünk erről és próbáljunk javítani rajta, de még többet kell. Három nap múlva meccset játszunk, fel kell állnunk, fel kell emelni a fejeket! (ztefc.hu)

Bognár György (Paks): - Jó mérkőzést játszottunk, ami a nézőknek biztos élvezetes is volt. Több olyan periódusa is volt a találkozónak, amikor eldönthettük volna a mérkőzést. A végén viszont mégis örülhetünk a döntetlennek, nem vagyok elégedetlen, mert sokkal jobban játszottunk, mint a múlt hétvégén. Többnyire a Zalaegerszeg térfelén tudtuk tartani a játékot, viszont a hazaiak rendkívül jól és veszélyesen kontráztak. Folyamatos volt a játékunk, voltak szép megoldásaink, támadásaink, helyzeteink, góljaink, így élvezetes nézni egy meccset. Benne van a fociban, hogy Te is kapsz gólt, nem csak lősz. A kezdés előtt mindenki azt mondta, döntetlen lesz, ez nem csoda, hiszen mindkét csapat hasonló játékot játszik, hasonló képességű labdarúgókkal. (paksifc.hu)

Diósgyőr - Budafok 1-1 (Vanecek 40., ill. Kulcsár K. 96.)

Piros lap: Zivulic (DVTK, 83.)

Zoran Zekic (DVTK): - Láttam jó és rossz dolgokat is az első félidőben. A vezető gól megnyugtatott, bár nem játszottunk megfelelően, kevés labdát játszottunk meg, és ha visszaszereztük, hamar el is adtuk azt. A félidőben módosítottunk a felálláson a középpálya megerősítésének érdekében, valamint agresszívabb játékot kértem. Az első tíz percben működött is az elképzelés, utána azonban Budafok akarata érvényesült, többet birtokolták a labdát, a mi részünkről hiányoztak a jó energiák. Nem ilyen mélyen akartunk védekezni, de túl sok labdát veszítettünk el, ezért szorultunk be a kapunk elé. Az a legfájóbb, hogy Pakson is úgy kaptunk gólt, hogy a saját kapunktól 30-35 méterre labdát veszítettünk, ez nem fér bele. Bátrabban kell játszani, hogy többet birtokoljuk a labdát.

Néha olyan kényelmesnek láttam a csapatot, mintha 25 ponttal többünk lenne.

A piros lap néha döntő, néha nem, ma az volt. Két pontot veszítettünk, de továbbra is küzdeni kell a végsőkig. Most mindenki nagyon csalódott az öltözőben, ami azt is jelenti, hogy a játékosokat nagyon zavarja a jelenlegi helyzet. Három napunk van felkészülni a PAFC elleni bajnokira, ebbe az időbe elemzések és egy-két taktikai edzés fér bele, de a lehető legjobban fogjuk felhasználni a rendelkezésre álló időt.

Csizmadia Csaba (Budafok): - Ahogy kezdtük, úgy fejeztük be a mérkőzést, mert a 30. percig mi birtokoltiuk többet a labdát. Nem gondoltam volna, hogy ilyen könnyen kapunk gólt. Egy sérülés miatt megzavarodott a csapat, ebben az időszakban az összes lecsorgót a DVTK szedte össze.

A vége lőtt egy perccel már elkönyveltem a vereséget, de szerencsére van egy olyan játékosunk, mint Kulcsár Kornél, aki bebizonyította, hogy csereként is lehet rá számítani.

A játék és a helyzetek alapján a sors igazságtalansága lett volna, ha ma nem szerzünk pontot. (dvtk.eu)