Csúcsrangadó: 0-2-ről állt fel a Vidi a Fradi ellen - videó

Gólgazdag mérkőzést hozott a Fradi-Vidi rangadó vasárnap este, amelyen a fehérváriak kétgólos hátrányból álltak fel Boban Nikolov és Huszti Szabolcs góljainak köszönhetően.
Csakfoci Admin 2018. szeptember 2., vasárnap 19:55
Szerző: Csakfoci Admin 2018. szeptember 2., vasárnap 19:55

Komoly tempót diktált mindkét csapat az első félidőben, ami kemény belépőkben és helyzetekben is megmutatkozott. Az első gólra 14 percet kellett várni: a félpályánál szerzett labdát Ivan Petrjak és lódult meg a bal oldalon, majd a tizenegyesponttól középre passzolt a középen érkező Stefan Spirovskihoz, aki 8 méterről kilőtte a jobb alsót (1-0).

A folytatásban Juhász Roland csapott össze a levegőben Fernando Gorriaránnal - utóbbit sérülés miatt le kellett cserélni - helyette Varga állt be. A 36. percben kétgólosra hízott a Ferencváros előnye: Tamás Krisztián tisztázott fejjel, és pechéjre a labda Lovrencsics Gergő elé került, aki 25 méterről droppból egy hatalmas bombagólt ragasztott Kovácsik Ádám kapujába (2-0).

Amikor már mindenki azt hitte, nem lesz több gól, akkor Tamás Krisztián adott be a jobb oldalról, majd Danko Lazovic kisebb cselezgetés után visszagurított Boban Nikolovnak, aki 17 méterről kilőtte a jobb felsőt, így 2-1-es ferencvárosi vezetéssel mentek pihenni a felek.

TABELLA: AZ NB I ÁLLÁSA ITT!

A fordulás után kevesebb látványos jelenet volt, mint az első félidőben. Az 58. percben Bőle Lukács cselezgetett, majd lőtt is balról éles szögből, ám a lövése a jobb felső mellett szállt el. Alig öt perccel később Lovrencsics Gergő önbizalomtól duzzadva egy csel után, ballal 18 méterről tüzelt, de a löketét most Kovácsik Ádám fogta. A 70. percben Loic Nego egyenlíthetett volna egy lefejelt szabadrúgás után, de Danko Lazovic megzavarta, a labda pedig jó messze elkerülte a kaput.

Négy perccel később egyenlített a Vidi: az előzetesen a 40 fok feletti láza miatt csak kényszerűségből a keretbe bekerülő Huszti Szabolcs szabadrúgása előbb a sorfalon, majd talán Vinícius lábán is iránt váltott, de hivatalosan a volt fradista a gólszerző, aki nem is ünnepelt látványosan (2-2).

A 88. percben a csereként beálló Kjartan Finnbogasson dönthette volna el a három pont sorsát, de kisodródott és értetlen lövése Kovácsik Ádám kezében landolt - így maradt a 2-2-es döntetlen a 95. Fradi-Vidi rangadón az élvonalban.

OTP Bank Liga, 7. forduló

Fradi-MOL Vidi FC 2-2 (Spirovski 14., Lovrencsics 35., ill. Nikolov 43., Huszti 75.)

Fradi: Dibusz – Lovrencsics G., Blazic, Leandro, Heister – Szpirovszki, Sigér – Bőle, Gorriaran (Varga R., 22.), Petrjak – Lanzafame (Finnbogason, 82.).

MOL Vidi FC: Kovácsik – Fiola (Hadzic, 61.), Juhász, Vinícius, Tamás K. (Hangya, 76.) – Nego, Nikolov, Pátkai (Sós, 70.) – Kovács I. – Lazovics, Huszti.