Csertői csapatát és a fantasztikus pályát dicsérte, Nikolics a csere sprintjét emelte ki - értékelések

Így értékeltek az NB I-es vezetőedzők az élvonal első tavaszi fordulója után.
Csakfoci Admin 2018. február 24., szombat 21:43
Szerző: Csakfoci Admin 2018. február 24., szombat 21:43

Videoton-Vasas 2-1

Marko Nikolic: - Gratulálok a csapatnak, valamint köszönöm a szurkolóknak, hogy ilyen hidegben is itt voltak, és biztattak minket. A hosszú szünet után nagyon fontos volt, hogy győzelemmel kezdjük a tavaszi idényt. Kiemelném a játékosok hozzáállását is, érezhető volt, hogy mindenki teljes erőbedobással a győzelemre koncentrált. Erre a mentalitásra van szükségünk a következő tizenhárom bajnokin is. Ahhoz képest, hogy az első forduló volt idén, kifejezetten jó ritmusú találkozót láthattak a nézők, sok párharccal, sok futással.

Nehéz mérkőzés volt, a Vasas ellen mostanában nem ment a Vidinek. Az angyalföldiek mindenki számára kellemetlen ellenfél, ne felejtsük el, hogy nyáron még az Európa Liga-selejtezőiben játszottak. Igaz, hogy most hátrébb vannak a tabellán, de van bennük minőség.

Elégedett vagyok azzal, ahogyan a Vasas pontrúgásait kivédekeztük, annak ellenére, hogy ebben veszélyesek és sok magas, jól fejelő játékosuk van – emellett a mi pontrúgásaink is veszélyesek voltak. Voltak persze rosszabb pillanataink is, például viszonylag sokszor adtuk el a labdát, de mint mondtam, nagyon fontos volt számunkra, hogy meglegyen a győzelem. A hozzáállásról pedig hadd mondjak el egy rövid történetet: amikor Stopira megsérült, szóltunk Viníciusnak, hogy ő áll be. Egy tapasztalt, válogatott játékos olyan 200 méteres sprintet vágott ki, hogy beállhasson, hogy attól féltem, nehogy ő meg ebbe sérüljön meg (nevet). Ilyeneket szeretek látni a csapatnál. (vidi.hu)

Michael Oenning: - Egyedül a végeredmény bosszant. A csapat sok energiát fektetett a mérkőzésbe. Mi voltunk azok, akik az első pillanattól fogva játszani akartuk a focit, de ahogy lenni szokott, apróságok döntöttek a végén. A kiállítással nem értettem egyet, ahogy a sárga lapok kiosztásával sem. Nem minden szabálytalanság érdemelt volna sárgát. Amikor egy játékos rendszeresen feldobja magát és nem ér lapot, az felháborító. Persze, nem azt mondom, hogy a nyolc sárga közül egyik sem volt jogos. A mai napon a szerencse nem állt mellettünk, pedig még 10 emberrel is jól játszottunk és támadtuk az ellenfél kapuját. Idegenben, a bajnokesélyes ellen jó teljesítményt nyújtottunk. Szerencsésebb lett volna, ha a pályán tartózkodók mindegyike felnő a mérkőzés színvonalához. Bízom abban, hogy jövő héten a Haladás ellen hasonlóan jó játékot, de már egy eredményesebb Vasast láthatnak majd a nézők. (vasasfc.hu)

Paks - Diósgyőr 2-1

Csertői Aurél: - A meccs nagy részét kézben tartottuk, több lehetőségünk volt.

Agresszív, letámadó csapat ellen nehéz focizni, szerencsére a pályánk szenzációs volt, "adta a játékot", így lehetett rajta focizni. Többször volt meccslabdánk, így megérdemelten nyertük meg ezt a mérkőzést. Nagyon akartuk a győzelmet a hajrában, sokat futottunk, rúgtunk egy remek gólt a végén, megdolgoztunk a 3 pontért.

Bódog Tamás: - Sajnos nincs minek örülni, mert kikaptunk. Megérdemelt volt a Paks győzelme, ezt el kell ismerni. Van még miben javulnunk a játékunkat elnézve, szinte minden területen. Sajnos abból, amit gyakoroltunk, abból semmi nem sikerült. A játék nem sikerült, a hozzáállás nem volt meg, ez most "rágósra" sikeredett. Magamtól nem mondanám, de mivel kérdezték, talán az ellenfél jobban akarta ezt a győzelmet. Sajnos 1-2 játékosom kapcsán előjött a kérdőjel bennem. A cserék legalább mutattak valamit, ők viszonylag jól szálltak be.

DVSC-Balmazújváros 0-2

Herczeg András: - Kiegyenlített játékot hozott az első félidő. A második félidőben próbáltunk többet támadni, de meddőek voltak a támadásaink. A végén kaptunk két gólt. Ezek a játékosok vitték sikerre a Lokit ősszel, továbbra is ők a mi játékosaink. Nem véletlenül mondtam nemrégiben, hogy a tabellán hátrafelé is tekinteni kell. Az Újváros jóval agresszívebb volt. A párharcokban alulmaradtunk. Gratulálok a Balmazújváros játékosainak.

Horváth Ferenc: - Nem volt egy kifejezetten jó meccs, főleg az első félidőben nem. A mai siker receptje a türelem volt, ezt kértem a félidőben is játékosoktól. Az egy pont is dicséretes dolog a 3. helyezett Debrecen otthonában. Örülök, hogy ki tudták várni a megfelelő pillanatokat a játékosok és gólokat tudtak lőni. Tudtuk, hogy ha az első félidőt le tudjuk úgy hozni, hogy a Debrecennek nincs eredménye, akkor a második félidőben jobban tudjuk játszani a mi játékunkat. (boon.hu)

Újpest - Haladás 1-0

Nebojsa Vignjevics: - Nagyon elégedett vagyok, egy nagyon nehéz mérkőzést játszottunk. Az elmúlt három nap történései mély nyomott hagytak a játékosokban, a szurkolókban. Az első félidőben uraltuk a játékot, a második játékrész elején volt két helyzete a Haladásnak. Aztán ismét visszavettük a találkozó irányítását és megérdemelten nyertünk. (haladas.hu)

Michal Hipp: - A gólig nagyon jól játszottunk, több helyzetet is kialakítottunk, de ha nem rúgjuk be a lehetőségeinket, nem szerzünk pontot. Ramos, Kovács és Mészáros is ziccert hibázott. Jogos volt a kiállítás, de utána már nehéz dolgunk volt, nem tudtunk újítani. Ma nem a jobb, a szerencsésebb csapat nyert. (haladas.hu)

Mezőkövesd - Puskás Akadémia 0-0

Tóth László (edző): - Nagyon nehéz indulatmentesen nyilatkozni. Látszik, hogy nagyon jól sikerült a felkészülés. Én úgy érzem, hogy Attila és az őt segítők megfelelő taktikát választottak. A Felcsút igazán nem is nagyon tudott helyzetet kialakítani, csak a mi eladott labdáinkból, de nem játszottak rosszul. Hozzá kell tenni, ez már nem az a kövesd, ami ősszel volt. A három pontot megérdemelte volna a csapat. (mezokovesdzsory.hu)

Pintér Attila: Az első félidőben mindkét csapat részéről voltak tapogatások. Tudtuk, hogy szűken próbálnak meg védekezni és ismertük a hazaiak játékát.
Végig irányítottuk a játékot az első félidőben, mindenki tette a dolgát. A játékosok mindent megtettek a három pont megszerzéséért, de úgy gondolom Mezőkövesden sok csapat meg fog szenvedni még a tavasz folyamán. (mezokovesdzsory.hu)