Bódog: "Egy Tischlerrel voltunk jobbak"; Vitelki: "Minden meccsnek megvan a dramaturgiája" - értékelések

A Kisvárda újdonsült vezetőedzője elégedetten értékelt a nyolcgólos "bemutatkozás" után, a DVTK ünnepét elrontó klubikon Vitelki a benne kavargó érzésekről beszélt.
Csakfoci Admin 2020. február 8., szombat 21:35
Szerző: Csakfoci Admin 2020. február 8., szombat 21:35

Diósgyőr - DVSC 1-2

Feczkó Tamás (DVTK): - Nagyon bosszús vagyok, mert korai vezetésünk birtokában azt a játékot játszhattuk volna, amit szeretünk, de az ellenfél gyorsan keresztülhúzta számításainkat. Úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy hazai pályán kell, a vezető gól után újabbakat lőhettünk volna. Viszont nagyon gyorsan a saját javára fordította a mérkőzést a DVSC. Az első félidőben a védekező harmadban és a középső zónában nagyon sok ki nem kényszerített hibát vétettünk. Nagyon sok labdát adtunk el, nem találtuk a passzsávokat, nem tudtuk feljátszani a támadózónába a labdát. A DVSC jól presszingelt, mégis inkább magunkat okolhatjuk a sok eladott labda miatt. Az első félidő utolsó tíz percében viszont annyi helyzetet alakítottunk ki, amivel megnyerhettük volna a mérkőzést. A DVSC annyival jobb csapat, hogy három helyzetéből kettőt gólra váltott. A második félidőben hiába játszottunk óriási mezőnyfölényben, hiába erőltettünk rá az akaratunkat a DVSC-re, igazi gólhelyzetet nem tudtunk kialakítani. (dvtk.eu)

Vitelki Zoltán (DVSC): - Részemről nem volt érzelemmentes a mérkőzés, sorsszerű, hogy régen nem vagyok a DVTK kötelékében, és pont egy ilyen ünnepen kell visszatérnem. És a sors fintora, hogy egy másik csapat vezetőedzőjeként. Sportemberként tudtam ettől függetleníteni magam, és minden erőmmel a győzelemre készítettem fel a Lokit. Számunkra rosszul kezdődött a mérkőzés, korán gólt kaptunk, de a csapat mentális erejét mutatja, hogy hamar tudtunk fordítani. A szünetben azt kértem a játékosoktól, hogy a folytatásban nem elég megvédeni az eredményt, úgy kell fellépni, mintha 0-0 lenne az állás. Nagyon egységes a csapat, erre a kohézióra lehet építeni. Nem akartuk feladni a saját játékunkat, taktikailag ma is fegyelmezett volt a csapat. Nem tudatosan álltunk vissza, minden meccsnek megvan a dramaturgiája. Sokan látogattak ki a stadionba, a hazaiaknak támadniuk kellett, így a diósgyőriek többször ránk tudták erőltetni az akaratunkat, amit álltunk, és megőriztük a kapunkat a góltól. Döntő volt, hogy 1-0-nál egyből válaszoltunk, és rögtön fordítottunk, ami a folytatásban magabiztossá tette a csapatot. Külön öröm, hogy a kezdőcsapatban 8, a kispadon 3 saját nevelésű játékos kapott helyet, ez is növeli a siker nagyságát. (dvtk.eu)

Budapest Honvéd - ZTE FC 2-0

Giuseppe Sannino (Honvéd): - Nehéz mérkőzés van mögöttünk, tudtuk, hogy meg fogunk szenvedni a Zalaegerszeg ellen. A Ferencváros elleni hétközi bajnoki után kevés időnk maradt regenerálódásra, viszont hat meccs után nyertünk ismét, előre is léptünk a tabellán. Most azt szeretnénk, ha kicsit kipihenhetnék magukat a fiúk, utána viszont már teljes gőzzel a jövő heti kupamérkőzésre, illetve bajnokira kell készülnünk. (ztefc.hu)

dr. Dobos Barna (ZTE): - Játékban most is felvettük a versenyt az ellenféllel, de most is kipontozódtunk egy pontrúgás után kapott góllal, illetve egy tizenegyessel. Sokkal nagyobb átütőerővel kell mennünk a kapu elé, hogy sikeresek legyünk, és az ilyen meccseken mi szerezzük meg a három pontot. Sajnos rendszeresen pontrúgásból kapjuk a gólokat, nagyot kell javulnunk ezen a téren, mert ha ezeket a hibákat nem tudjuk kiküszöbölni, akkor nagyon nehéz lesz a jövőben. Ezeknek a szituációknak a kivédekezése elsősorban karakter kérdése, fel kell nőniük a játékosoknak ahhoz, hogy ezeket hatástalanítani tudjuk. (ztefc.hu)

Kisvárda - Kaposvár 5-3

Bódog Tamás (Kisvárda): - Nehezen indult, de jól végződött. Látványos mérkőzés volt sok góllal. Mindkét csapat támadó felfogásban játszott. A Kaposvár mindent megtett, le a kalappal előttük. A csapatunk erősségét mutatja, hogy hátrányból fel tudtunk állni. Mondhatnánk, hogy egy Tischler Patrikkal jobbak voltunk. (rakoczifc.hu)

Disztl László (Kaposvár): - A nézők számára nagyszerű, élvezetes mérkőzés volt, sok góllal és izgalommal. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt. A másodikban azt gondoltuk, hogy sikerült az ellenfél fölé kerülnünk, hiszen kétszer is vezettünk, idegenben. A Kisvárda is nagy erőket mozgósított. A beadások ellen nem tudtunk hatékonyan védekezni, így hiába rúgtunk három gólt. Mindent megpróbáltunk, bátran, felszabadultan játszottunk, de a beadások megpecsételték a sorsunkat. (rakoczifc.hu)

MOL Fehérvár FC - Mezőkövesd 2-1

Joan Carrillo (Fehérvár): - Nagyon fontos volt számunkra ez a siker az öltöző és a szurkolók miatt is. Úgy gondolom, hogy megérdemelt győzelmet arattunk, a játékosok mindent megtettek a győzelemért, mindig örülök annak, ha ezt látom a csapaton. A hangulat is remek volt a stadionban, eszembe is jutottak a korábbi évek, amikor itt dolgoztam. Ráléptünk egy jó útra a mai meccsel, ezt szeretnénk folytatni. Egy jó csapatot győztünk ma le, egy jó erőállapotban lévő, technikás játékosokkal rendelkező Mezőkövesd ellen gyűjtöttük be a három pontot. Szerintem a szurkolóknak és a magyar focinak is jó az, ha ilyen intenzív mérkőzések vannak a bajnokságban, mindkét csapat beleállt a küzdelembe. (molfehervarfc.hu)

Kuttor Attila (Mezőkövesd): - A mérkőzés összképét tekintve rászolgáltunk volna az egy pontra, rúgtunk is két gólt, de sajnos nem adták meg. Ilyet még nem láttam, hogy valaki indifferens helyzetben elesik és ezért kifelé ítélnek szabadrúgást. Ennek köszönhetően vereséget szenvedtünk, de azt gondolom, összességében nagyon jó futballt mutattunk be. A második félidőben rá tudtunk erőltetni akaratunkat a Fehérvárra, mindent megtettünk, hogy megszerezzük az egy pontot. Ilyenkor csalódottak a játékosok, de úgy vélem, értékes teljesítmény volt, megpróbálunk erőt meríteni ebből a találkozóból is. (molfehervarfc.hu)

Paks - Puskás Akadémia 0-2

Osztermájer Gábor (Paks): - Tárgyilagos szeretnék maradni. A meccs elején négy komoly ziccerünk volt, plusz egy tizenegyes gyanús helyzetünk, majd kilenc emberre fogyatkoztunk… A pihenőben elmagyaráztam a játékosoknak az új felállást, ki kire váltson ki. Próbáltam úgy kormányozni a csapatot, hogy a kilépések és a biztosítások meglegyenek. Úgy vélem, ez sikeres volt, hiszen ellenfelünk már csak akkor tudott újból a kapunkba találni, mikor végleg elkészültünk az erőnkkel, a kilencvenedik percben, illetve egyetlen egy helyzetet tudott kidolgozni. Ezt fokozza, hogy 1-0-nál még volt egy olyan lehetőségünk, mikor a felcsútiak a gólvonalról mentettek. Nagyszerűen helytálltunk, büszke vagyok a csapatomra, igazi sportemberek, és örülök, hogy velük dolgozhatok. A mai meccs erőt ad nekünk a folytatásra. (paksifc.hu)