Böde disznóvágáson volt Madocsán; Geri: "Életveszélyesek voltunk saját magunkra" – edzői értékelések

Ismét összeszedtük, hogyan értékelték a mérkőzéseket a vezetőedzők az NB I 16. fordulójának szombati játéknapján.
Nyikes Zoltán 2020. december 19., szombat 22:40
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. december 19., szombat 22:40

MTK Budapest–Paksi FC 3-1

Farkas Attila (MTK, másodedző): – Azt kaptam, amire számítottam, vagyis hogy a Paks magasan letámad majd. A játékosok mindent betartottak, amit előre elterveztünk. Már az első félidőben is jól ment a játék a csapatnak, talán a labda forgatása nem ment zökkenőmentesen. A kiállítás után az első gól megszületésének ideje volt a kérdés, szerencsére ez megjött. Tudtuk, hogy nem fognak beállni 10 emberrel sem a paksiak, ennek próbáltuk megtalálni az ellenszerét. A középpályán pozíciót fogtunk Biben és Dimitrov révén - utóbbi sokat tett hozzá a sikerhez -, működött, amit a szünetben elterveztünk. Mindenki ott segített ezen a meccsen a csapat körül, ahol tudott, ismét megmutatkozott a remek csapategység. Nem most voltunk a legfrissebbek, de fizikális problémáink nem voltak ilyen körülmények között sem, ez az elmúlt hónapok munkájának eredménye. Elégedettek lehetünk ezzel a fél évvel, becsülettel végigcsináltuk, nem kértünk halasztást borzasztó nehéz helyzetben sem, szerintünk ez így volt tisztességes. A játékosok tudták, mit várunk tőlük, ennek eleget is tettek, gratulálok nekik az idei teljesítményhez. (www.mtkbudapest.hu)

Bognár György (Paks): – Már a kiállítás előtt az első félidőben is nagyon passzívan játszottunk, azok a játékosok, akik a harmadik meccsüket játszották hat nap alatt, érezhető volt rajtuk, hogy nem volt ritmusuk. Erre úgy készülttünk, hogy elöl két frissebb játékost, Szakályt és Harasztit kezdettük, arra gondoltunk, hogy Sajbánt és Nagy Richárdot majd csereként tesszük be. A kiállítást és Szélpál kiválását követően csak hátulra tudtunk cserélni, ezt az MTK nagyon jól kihasználta és megérdemelten nyert. A második félidőben még felvállaltuk, hogy Sajbánt betettük Ádám mellé, de így a középpályán kevesebben voltunk. Sajnálom, hogy így alakult ez a meccs. Nagy Richárd ismét hozzátett a játékhoz, de sajnos nem a félidőben tudtam becserélni, mert olyan játékosra volt ekkor szükségem, aki előre is tud menni és a középpályára is besegít, így Sajbán érkezett. Nyilván 10 emberrel is meg lehet nyerni egy meccset, nem adtuk fel. Volt egy elképzelésem, hogy mit tudunk csinálni az utolsó 30 percben, de ezt Szélpál sérülése keresztülhúzta. Jó filozófia, amit követünk, és van is eredménye annak ellenére, hogy itt most a végére elfogytunk, de tavasszal ugyanezt fogjuk csinálni. Soknak tartom a 29 fős keretünket, 25 fő alá akarom szűkíteni a kapusokkal együtt, nincs ennyi játékosra szükségem, hiszen ha mindenki egészséges, akkor 6-8 embernek nem lehet feladatot adni. Böde Dániel ma disznóvágáson van Madocsán, de reméljük a januári felkészülésig végeznek - mondta a sérült Bödéről a mérkőzést követő sajtótájékoztatón a paksi tréner.

Diósgyőri VTK–Zalaegerszegi TE FC 1-3

Geri Gergely (DVTK): – Ma életveszélyesek voltunk saját magunkra, mert rosszul védekeztünk, könnyű gólokat kaptunk, így hiába volt nagyjából rendben az előrejáték. Az NB I.-ben nem elfogadható ilyen színvonalon védekezni, de minden téren javulnunk kell, a nem csak védekezésben, támadásban is. Az együtt töltött három mérkőzés megmutatta, milyen állapotban vannak a játékosok, kire lehet számítani. Óriásiak a hiányosságok, de maximálisan kihasználjuk a tavaszi rajtig az időt. A labdarúgók már a szünetre is kapnak házi feladatot, amikor pedig ismét együtt edzünk, akkor felkészülünk a folytatásra. Rengeteg munka vár ránk. Azt szeretném, ha tavasszal egy másik csapat lépne pályára, amelyik az elsőtől az utolsó percig küzd, és szervezett játékot mutat. (www.dvtk.eu)

Boér Gábor (ZTE): – Abszolút megérdemelt a győzelmünk, rá tudtuk erőltetni az akaratunkat a hazaiakra, és ahhoz is megvoltak a lehetőségeink, hogy még előbb lezárjuk a mérkőzést. A meccs előtt mondtam, hogy szeretnénk azon az úton maradni, amin elindultunk, ez szerencsére sikerült. A futómennyiség és az intenzitás is megfelelő volt, küzdöttek a fiúk, nagyon fontos és értékes győzelmet arattunk. (www.ztefc.hu)

Ferencváros–Budafok 2-1

Szergej Rebrov (FTC): – Nagyon sok helyzetet alakítottunk ki. Tudtuk, hogy ilyen játékra kell számítanunk, hiszen ha az első félidőben nem rúgjuk be a helyzetünket, akkor nehezebb dolgunk lesz. Nagyon fontos három pontot szereztünk, tudtuk, hogy nehéz lesz feltörni a Budafok védelmét. Így az év végén már a játékosokon is látszott a fáradtság, főleg ilyen téli pályán, ami nem könnyíti meg az ember dolgát. Ha megvertük volna a Juventust, akkor még tökéletesebb lett volna az év, ettől függetlenül is nagy siker ez az év a klubnak és az egész magyar futball számára, hiszen a válogatott is kijutott az Eb-re. Január 2-án már találkozunk legközelebb, ha addig lennének edzéseink, valószínűleg őrültnek néznének a játékosok. Ünnepelni is alig maradt erejük a játékosoknak, megérdemlik a pihenést, hiszen nagyon hamar fog kezdődni a bajnokság. (www.fradi.hu)

Csizmadia Csaba (Budafok): – A végén szögletből majdnem összejött a bravúr, de a mai nap ennyire volt elég. Ha azt nézzük, hogy nem volt sok helyzetünk, akkor nincs hiányérzetem, de az eredmény miatt kicsit lehet, hiszen két pontrúgás után kaptuk a gólt. Szerdán nagyon fontos mérkőzésünk lesz a Honvéd ellen, mondhatom, hogy az most számunkra fontosabb lesz. Sokszor említették az elmúlt időszakban, hogy a csapatom gödörben van, én nem beszélnék gödörről. A játékosoknak is ezt mondtam, hogy maradjanak erősek lelkileg, mint eddig, hiszen csapatként tisztában vagyunk a képességeinkkel. Akkor is tisztában voltunk azzal, hol a helyünk, amikor jöttek a győzelmek. Ez nem gödör, hanem egy fejlődési folyamat, amiben benne vannak "fekvőrendőrök". Nagyon sok feladatunk van még.