Felkészülés: Az Újpest EL-csoportkörös ellen, a Kisvárda kiütéssel nyert – videó

Az Újpest felkészülési mérkőzésen egygólos győzelmet aratott az EL-csoportkörben szereplő Qarabag ellen, a Kisvárda öt góllal ütötte ki ellenfelét.
Csakfoci Admin 2019. január 16., szerda 17:47
Szerző: Csakfoci Admin 2019. január 16., szerda 17:47

Újpest - Qarabag

Az Újpest némileg szeles időben csapott össze az EL-csoportkörben érdekelt Qarabag ellen szerda délután délután. Az Újpest hamar megszerezte a vezetést, a 18. percben Novothny Soma egy szögletvariációt követően talált gyönyörűen a hálóba. Az eredmény már nem változott a lefújásig, így egy gólos lila-fehér sikerrel ért véget a találkozó - írja az ujpestfc.hu.

Összefoglaló

Felkészülési mérkőzés (Törökország):

Újpest - Qarabag 1-0 (Novothny 18.)

Újpest: Banai - Litauszki, Horj, Balázs, Pauljević - Diallo, Onovo, Obinna, Zsótér, Beridze - Novothny

Kisvárda - Razgari

Ezúttal megnyerte a második felkészülési mérkőzését a Kisvárda az egyiptomi Razgari ellen. Az NB I újonca már a 10. percben megszerezte a vezetést: Negrutot vágták fel a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Vári értékesített (1-0).

A folytatásban a kisvárdaiak végig aktívak voltak, ami a 21. percben góllá érett: Cukalasz cselezte be magát a tizenhatoson belülre, és nyolc méterről ballal a bal alsóba lőtt (2-0). Négy perccel később Karaszjuk indította Melniket, aki az ötösről visszagurított az érkező Horváthnak, aki nem hibázott (3-0) - számolt be a kisvardafc.hu.

A fordulás után a sem hagyott alább a Kisvárda, hiszen az 59. percben Hej visszagurításából Délczeg lőtt kapura, azonban a védők blokkolni tudtak, majd a a 77. percben újabb gólnak örülhettek a kisvárdaiak: Délczeg fejesét az egyik egyiptomi mezőnyjátékos a gólvonalon kiütötte, a bíró tizenegyest ítélt, amit Ilics váltott gólra (4-0). Az 5-0-ás végeredményt Hej állította be, miután Anderson indítása után a kapu közepébe lőtt.

Felkészülési mérkőzés (Egyiptom):

Kisvárda - Razgari 5-0 (Vári 10. - büntetőből, Cukalasz 21., Horváth Z. 25., Ilics 77. - büntetőből, Hej 88.)

Kisvárda I. félidő: Minca – Melnik, Beriosz, Ene, Vári B. – Cukalasz, Karaszjuk – Gosztonyi, Negrut, Kovácsréti – Horváth Z.

Kisvárda II. félidő: Cserepko - Lukjancsuk, Izing, Anderson, Elek Á. - Protics, Szőr - Gyüre, Délczeg, Ilics - Hej

Diósgyőr - Dunărea Călărași

Szerda kora délután a román Dunărea Călărași ellen játszotta le második felkészülési mérkőzését a Törökországban edzőtáborozó Diósgyőri VTK. A gól nélküli döntetlennel végződő összecsapás első félidejében a románok jártak közelebb a vezetés megszerzéséhez, a 30. percben be is vették Rados kapuját, ám a játékvezető lesállás miatt érvénytelenítette a találatot – derül ki a dvtk.eu tudósításából.

A szünetben az ellenfél a komplett csapatot lecserélte, míg Fernando csupán a 69. percben változtatott, ekkor azonban nyolc helyen változtatott. A második játékrészben a DVTK is kis híján betalált, Juhar nagy erejű lövésénél a gólvonalról tisztázott az egyik román védő. A hajrában mindkét oldalon adódtak ordító ziccerek, ám mindkét oldalon brillíroztak a kapusok, így 0-0 lett a vége.

Dunărea Călărași – Diósgyőr 0-0

Diósgyőr: Rados - Polgár, Karan (Brković, 69.), Tamás (Farkas M., 69.) - Eperjesi (Shestakov, 69.), Szabó B., Mazalović (Géringer T., 69.), Márkvárt (Tóth B., 69.), Juhar (Bárdos, 69.) - Hasani (Mihaljović, 69.), Bacsa (Vernes, 69.)

Velje Boldklub – Mezőkövesd

A rendkívül erős szélben megrendezett találkozón inkább a küzdelem dominált, azonban így is több lehetőséget sikerült kidolgoznia a Mezőkövesdnek. Legnagyobb lehetőségük Vajda Sándor kapufát eltaláló szabadrúgása volt, míg ellenfelük egy gyors kontratámadás után Damgaard góljával eldöntötte a mérkőzést - közölte a mezokovesdzsory.hu.

Velje Boldklub – Mezőkövesd  1-0 (Damgaard 33.)

Mezőkövesd: Szappanos - Szalai (Hudák), Farkas, Pillár, Szeles, Meshki (Katanec) - Vajda, Cseri (Pekár), Bertus (Silye) - Molnár (Dragóner), Drazic

Maribor - Haladás

A Haladásban Bosnjak Predrag vállsérülés miatt nem játszhatott, míg Jancsó Andrásnak a lábujján begyulladt a körme. Az első félidőben a vasiak jobban, lendületesebben futballoztak, jóval több helyzetet kidolgoztak ellenfelüknél. Előbb Gaál lőtt 13 méterről balról a bal sarok mellé, majd Funsho labdáját tüzelte a kapusba nagy helyzetben, 11 méterről. Aztán a 32. percben a szlovénok is megvillantak: 13 méterről a bal kapufát találták telibe. Majd a 41. percben Funsho passzával Priskin lépett ki a jobb szélen, de 12 méterről, ziccerből a szlovén kapusba bombázott - írja a haladas.hu.

Szünet után a szlovénok játszottak fölényben, de csak kisebb lehetőségeik adódtak, komoly helyzetet sokáig nem tudtak kidolgozni Király kapuja előtt. A vendégek ebben a periódusban a stabil védekezés mellett szórványos kontrákkal próbálkoztak. A 80. percben Király védett bravúrral egy hazai próbálkozást. Az első félidőben a vasiak, szünet után a mariboriak futballoztak jobban – a Haladás ziccerei alapján akár nyerhetett is volna a szlovén első osztály listavezetője ellen.

Felkészülési mérkőzés (Maribor):

Maribor - Haladás 0-0

Haladás I. félidő: Király – Habovda, Saláta, Kolcák, Németh Milán – Rácz, Dausvhili, Holdampf, Gaál – Funsho, Priskin

Haladás II. félidő: Rózsa – Schimmer, Grumics, Kovács L., Tamás - Mészáros, Jagodics, Németh Márió, Halmosi – Ofosu, Rabusic

Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.
Tokmac Nguen
Svéd sajtóhírek szerint Tokmacot a Djurgarden szemelte ki, honlapunk azonban úgy értesült, hogy a Ferencvárost egyelőre még nem keresték meg ezzel kapcsolatban.
Németh Hunor
Fabrizio Romano számolt be róla, hogy a magyar utánpótlás-válogatott Németh Hunor új, hosszú távú szerződést köt a dán Köbenhavn csapatával. A 16 középpályás 2026 decemberéig érvényes kontraktust ír alá.