Az MTK meccsén a 11-esek sem döntöttek, két NB I-es csapat is nyert

A Mezőkövesd 4-1-re, a Balmazújváros 2-1-re győzött mai edzőmeccsén, kikapott a ZTE és a Budaörs is.
Budai László 2017. július 8., szombat 14:45
Szerző: Budai László 2017. július 8., szombat 14:45

Több NB I-es és NB II-es csapat is felkészülési mérkőzést játszott ma délelőtt és kora délután. Az alábbiakban beszámolunk az eddig lezajlott összecsapások eredményeiről.

NB I-es edzőmeccsek

A Mezőkövesd sima győzelmet aratott a tavaly az NB II középmezőnyében végzett Szolnok elleni edzőmeccsen. Az első félidőben Gohér beadása után Vadnai szerzett vezetést, majd bár a szolnokiak Katona révén egyenlítettek, a 45. percben Strestík 11-esből ismét az élvonalbeli együttest juttatta előnyhöz.

A második játékrészben Radványi Miklós együttese egy perc alatt kétszer is eredményes volt: előbb a nemrégiben igazolt Szalai A. helyezett közelről a kapuba, majd Farkas is betalált. A Kövesd így végül 4-1-re győzött. Az NB I-es csapatban egyébként csereként pályára lépett egy kameruni próbajátékos, Parfait is.

Szolnoki MÁV FC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-4 (Katona, ill. Vadnai, Strestík, Szalai, Farkas)

Szintén pályára lépett délelőtt az NB I-be feljutott Balmazújváros, amely 2-1-re verte a Kazincbarcikát. Bár a barcikaiak az első félidőben vezetést szereztek, a második játékrészben fordított a Balmaz.

Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Kazincbarcikai SC FC 2-1

NB II-es edzőmérkőzések

Az MTK egy sokáig 0-0-s döntetlenre álló mérkőzésen végül 1-1-et játszott a szlovák élvonalbeli Szenicével. A szlovákok a 80. percben 11-est harcoltak ki, amelyet Kovac értékesített, de a 89. minutumban Lencse kiharcolt egy büntetőt a kék-fehéreknek is, akik ezzel egyenlítettek.

MTK Budapest – FK Senica (szlovák) 1-1 (Lencse 11-esből, ill. Kovac 11-esből)

Lipcsei Péter együttese, a Soroksár a 38. percben Albert góljával szerzett vezetést a Siófok ellen, amely az 53. percben Kozma révén egyenlített. A hátralévő időben a győzelmet a budapestieknek sikerült kiharcolni: Gera Dávid egy jobboldali beadás után az ötösről talált be.

BFC Siófok – Soroksár SC 1-2 (Kozma, ill. Albert, Gera D.)

A Zalaegereszeg Bedi öngóljával kapott ki 1-0-ra a horvát első osztályú Slaven Belupótól, míg a Budaörs a Dunaújvárostól szenvedett vereséget (2-1)

Slaven Belupo (horvát) – Zalaegerszegi TE FC 1-0 (Bedi – öngól)

Dunaújváros – Budaörsi SC 2-1

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)