A Vasas a Vidit is legyőzte, jót tett a Lokinak az edzőváltás - eredmények

A Vasas harmadik bajnokiját is megnyerte, így tapad a Ferencvárosra. Nyert a Debrecen Herczeg Andrással és a Mezőkövesd is begyűjtötte a három pontot.
Privacsek András 2016. július 31., vasárnap 17:57
Szerző: Privacsek András 2016. július 31., vasárnap 17:57

TABELLA - ÍGY ÁLL AZ NB I

Az első 30 percben nem forogtak veszélyben a kapuk a Videoton-Vasas mérkőzésen. Félórányi játék után Lazovics passza után Szolnoki lőtt 7 méterről, Polekszics védett. A 37. percben Nego rálépett Pavlov lábára a Vidi 16-osán belül, Kassai Viktor azonban nem ítélt büntetőt. Az ellentámadás végén a fehérváriak megszerezhették volna a vezetést, Feczesin azonban 15 méterről gyengén lőtt, Polekszics megfogta a labdát.

A második félidő Vasas-helyzettel kezdődött, Remili 15 méteres próbálkozását azonban védte Kovácsik. Nem sokkal később Simon előtt adódott ziccer, de 5 méteres fejesét Polekszics nagy bravúrral szedte ki.  A 70. percben a Vasas megszerezte a vezetést: Ádám ívelt középre, Korcsmár pedig hat méterről a kapuba fejelt.

Tíz perccel a vége előtt aztán eldőlt a mérkőzés: Ádám ívelt a hosszúra egy szabadrúgást, Pavlov pedig közelről, éles szögből a kapuba juttatta a labdát. A végén Vinícius még szépített. A Vasas fantasztikusan kezdte a szezont, mindhárom mérkőzését megnyerte.

Videoton-Vasas 1-2 (Vinícius 94., ill. Korcsmár 70., Pavlov 80.)

Herczeg András azonnal a kezdőcsapatba tette a héten igazolt Danilovicot, de a fiatal Kuti Krisztián is lehetőséget kapott. A Loki a kezdéstől irányított, az elején még Sebők mentett Takács fejese után, de negyedóra elteltével megvolt a hazai vezetés: a szemfüles Horváth talált be (1-0). Alig öt perccel később nőtt a Loki előnye: egy kipattanót követően Korhut lőtt hatalmas gólt 20 méterről (2-0).

Ez a nagy gólok meccse volt: a harmadik hazai találatot Tisza szerezte az 58. percben, ami szintén látványosra sikeredett (3-0), a végeredményt Takács állította be 20 perccel a vége előtt egy újabb szép góllal (4-0). A Gyirmótnak is voltak lehetőségei a mérkőzésen, főleg Simon András próbálkozott sokszor, de a frissen igazolt Danilovic rendre megnyerte a különmeccset vele szemben. A DVSC végül 4-0-ra győzött, így a megbízott vezetőedző, Herczeg András sima sikerrel tért vissza a kispadra.

DVSC - Gyirmót 4-0 (Horváth Zs. 15., Korhut 20., Tisza 58., Takács 69.)

Az MTK kezdte jobban a találkozót, az első 10-15 perc egyértelműen a kék-fehéreké volt. A legnagyobb lehetőség Vass lövése volt, majd a kapufáról kipattanó labdát Gera és Kanta is belőhette volna, de maradt a 0-0. Ahogyan a folytatásban is, a félidő nagyobb része kiegyenlített játékot hozott, a 36. percben egy kontra végén Pauljevic lőtt, ez volt a Mezőkövesd legveszélyesebb helyzete, de gólt a szünetig egyik csapat sem szerzett.

A második félidő eleje nem hozott sok izgalmat, egészen az 59. percig, amikor Kink egy némileg szerencsés találattal megszerezte a vezetést a Mezőkövesdnek. A gól után meddő fölényben játszott az MTK, de a vendég kontrákban több veszély volt, mint a hazaiak játékában. Ziccert viszont egyik csapat sem tudott kialakítani, 0-1 maradt az eredmény.

MTK - Mezőkövesd 0-1 (Kink 59.)