Beér-Seva, 2017. július 12. Davide Lanzafame, a Budapest Honvéd játékosa örül góljának az izraeli Hapoel Beér-Seva elleni labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező mérkőzésen a Turner Stadionban az izraeli Beér-Sevában 2017. július 12-én. A találkozót az izraeli csapat nyerte 2-1-re. (MTI/EPA/Abir Sultan)

A Honvéd fontos mutatóban lett TOP10-es egész Európát tekintve

A Honvéd, a DVSC, a Vasas és a Videoton a négy leggólerősebb csapat itthon szabadrúgásokból - derül ki a svájci székhelyű Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) kimutatásából. A kispestiek egész Európában jól állnak.
Budai László 2018. május 23., szerda 13:10
Szerző: Budai László 2018. május 23., szerda 13:10

Az intézet ezúttal azt vette górcső alá, hogy Európa mely klubjai szereznek a legsűrűbben szabadrúgások után: nem csak azok a pontrúgások kerültek a körképbe, amelyekből azonnal gól született, sőt, a CIES mindazon gólokat figyelembe vette, amelyek egy-egy elvégzett szabadrúgást követő 10 másodpercben estek.

TOP10-es a Honvéd

A Honvéd összeurópai mércével is kiválóan áll e tekintetben, hiszen 9 találatot jegyzett már az idényben így. Ezzel nemcsak a kisebb bajnokságokat figyelembe véve tartoznak a kontinens élmezőnyébe, de a topligákat és a többi előrébb rangsorolt pontvadászatot tekintve is TOP10-esek.

Csak 9 olyan élvonalbeli gárda volt (a svájci Young Boys, a szerb Radnicki, a spanyol Girona, az izraeli Beitar Jeruzsálem, a skót Motherwell, az olasz Juventus, a horvát Hajduk Split, a török Göztepe és a portugál Rio Ave), amely több gólt szerzett már hasonló módon.

Gyorsan lecsapnak szabadrúgásból

Ha a hatékonyságot nézzük, az ilyen típusú gólok tekintetében viszont majdnem dobogós (negyedik) a kispesti gárda, amely 306 percenként végez el góllal záruló szabadrúgást. A Young Boys az éllovas 227 perccel.

A DVSC 8 szabadrúgás-góllal áll, de a Vasas és a Videoton is betalált már ekképpen a szezonban 7-7 alkalommal.

A CIES táblázata a topligákat, a mögöttük álló tíz bajnokságot és az NB I-et is magába foglaló európai felső középmezőnyt külön tünteti fel.

A csapatok nevei mellett a szabadrúgás-gólok gyakorisága (perc), illetve az látható, hogy hány gólt szereztek így az idényben, valamint hogy ez mennyivel több vagy kevesebb annál, amit ugyanígy kaptak. A jobb alsó tabella a másodosztályú gárdák európai rangsorát mutatja a kategóriában.