A Diósgyőrnek rémálom lett a stadionavató, a Paks ismét dobogóra lépett - eredmények, tabella

A Debrecen két góllal nyert Kispesten, a Balmazújváros döntetlent játszott az Újpesttel. Így alakultak az NB I szombat délutáni bajnokijai.
Budai László 2018. május 5., szombat 19:00
Szerző: Budai László 2018. május 5., szombat 19:00

DVTK - Mezőkövesd 0-1 (Drazic 88.)

Nagy csatát és kiváló hangulatot hozott a DVTK-Mezőkövesd meccs első félideje, helyzetből viszont kevés akadt - részben a hazaiak jól működő lestaktikája miatt. Az első nagyobb vendéglehetőség Cseri előtt adódott, ám Cseri éles szögből az oldalhálóba bombázott a félidő közepén. A játékrész legnagyobb lehetőségét egy kapufa követte: Ionnidisz fejese után Dombó "közreműködésével" a lécről kifelé pattant a labda. Volt még Busainak egy veszélyes lövése, az nem sokkal kerülte el a kaput, így 0-0-al fordultak a csapatok. A krónikához hozzátartozik, hogy Tóth Bencét sérülés miatt le kellett cserélni.

Fordulás után sem záporoztak a helyzetek, Pillár előtt adódott egy lehetőség, de közeli fejese fölé ment a 60. percben. A hazai közönség nem azt kapta a csapatától, amit várt, a játék nem volt igazi, helyzetek alig voltak, többször is elégedetlenül szidták az együttes teljesítményét. Ezt majdnem fokozta a Kövesd, ám Koszta nagy helyzetben Antalba lőtt a 76. percben. A legnagyobb hazai lehetőség Hasani előtt adódott, aki 10 perccel a vége előtt 19 méterről alig lőtt a jobb alsó sarok mellé. Koszta is dönthetett volna, de sokadik helyzetét is kihagyta a hajrában (mellé helyezett).

Nem úgy Drazic, aki lefújás előtt egy szép kiugratás után helyzetbe került, és nem is hibázta el a ziccert a légiós, laposan a jobb sarokba helyezett, így 0-1-el végződött a borsodi rangadó. Az eredmény és a játék is csalódás lehetett az ünnepre készülő miskolci drukkereknek, a kövesdiek a helyzetek alapján megérdemelten nyertek.

Vasas - Paks 0-1 (Hahn 75.)

A Paks kezdett aktívabban, a 9. percben Hahnnak volt egy lövése 10 méterről, Nagy azonban hatalmas bravúrral védte. A félidő közepén Ristevski közeli fejesét fogta Rácz. A 30. percben Barczi 15 méteres próbálkozása ment kicsivel mellé. Nem sokkal később Benes csúsztatása a felső lécről pattant a kapu mögé.

A második félidő első lehetősége a vendégeké volt: Haraszti beadása után Bartha lőtt fölé hét méterről, majd Haraszti szélről elvégzett szabadrúgását paskolta fölé Nagy. A játékrész közepén Vaskó fejelt össze Kulcsárral, a paksi kapott egy turbánt.

A hajrára a Paks fordult jobban: negyedórával a vége előtt Bertus beadása után Bartha fejelt, Nagy Gergely még nagyot mentett, Hahn viszont közelről nem hibázott (0-1).

Nem sokon múlt a 0-2 sem, ám Nagy Gergely nagyot mentett Hajdú lövése után. A Vasas számára viszont örömteli hír lehetett, hogy hosszú sérülése után visszatérhetett Murka Benedek a hajrára, de Gaál Bálint is most játszhatott ismét.

Gaál nem sokkal utána szabadrúgásból veszélyeztetett, de Rácz a léc alól ütötte ki a labdát. A legvégén Pavlov egyenlített majdnem, de Kulcsár hatalmasat mentett emelése után a gólvonal elől, így a paksiak megnyerték a meccset, és ismét a dobogóra lépett a szezon meglepetéscsapata.

Honvéd-DVSC 1-3 (Eppel 45., ill. Tabakovic 13., 58., Sós 15.) - kiállítva: Baráth 90. (Honvéd)

Az első percekben szinte csak a Honvédnál volt a labda, mégis a Loki került villámgyorsan kétgólos előnybe. Előbb Tabakovic passzolt Sóshoz, aki szépen lőtt a hosszú felé, de a labda visszapattant a bal kapufáról, érkezett Tabakovic, és közelről az üres kapuba passzolt (0-1).

Egy perccel később Lanazfame ívelt középre szabadrúgásból, a debreceniek kifejelték a labdát, majd lekontrázták a Honvédot: Varga K. ugratta ki Sóst, aki 16 méterről kilőtte a hosszút (0-2).

Supka Attila még a szünet előtt cserélt: Danilo érkezett, aki azonnal adott egy gólpasszt Eppelnek, a kispesti támadó félollózva lőtt a kapuba (1-2).

A második játékrészben a kispestiek mentek előre az egyenlítésért: előbb Eppel fejelt le egy felívelt labdát Danilónak, aki azonban fölé bombázott, majd ismét Eppel készített elő, Gazdag okos, de gyenge lövését azonban fogta Nagy. Hiába a Honvéd-lehetőségek, a Debrecen lőtt gólt: egy balról beívelt labdát Takács fejelt Tabakovicnak, aki közelről a kapuba pöccintett (1-3).

A hazaiak hiába támadtak folyamatosan az újabb gólért, a debreceniek keményen védekeztek, a kispesti támadók pedig mindent kihagytak (1-3). A hajrában Baráthot szövegelésért ki is állította még Kassai.

Haladás – Puskás Akadémia 3-2 (Mészáros 14., Wils 68., Williams 71. ill. Henty 5. - 11-esből, 82.)

Egy hazai fejes jelentette az első veszélyt, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést a Haladás-Puskás Akadémia mérkőzésen. Szakály esett át Schimmer lábán, Henty pedig – hiába vetődött Király jó irányba – értékesítette a büntetőt (0-1). A szombathelyiek megpróbáltak gyorsan egyenlíteni, helyzeteket alakítottak ki, aztán sikerült egalizálni, nem is akármilyen góllal: egy lepattanó labdát Mészáros Karol vágott nagy erővel, a felső léc érintésével Hegedüs Lajos kapujába (1-1).

Ezt követően egy gyors kontra végén Mészáros Karol kicsivel kapu fölé szálló lövése jelentette a legnagyobb lehetőséget, míg a félidő hajrájában Spandler Csaba saját sárga lapos szabálytalanságába sérült bele, és kellett ő lecserélni.

A második játékrészben a 4133 újabb szombathelyi góloknak örülhetett: Mészáros beadása után Rácz fejese még nem talált kaput, Kovács Lóránt szögletét azonban Stef Wils már a kapu bal oldalába bólintotta (2-1). Három perccel később aztán jött az újabb hazai gól: Halmosi ugratta ki Williamst, aki nem hibázta el a ziccert (3-1). Mikor már megnyugodhattak volna a Haladás játékosai, jött a szépítés: Henty a balról befelé indulva lőtte ki a hosszú alsót (3-2). A hajrában azonban megtartották előnyüket Halmosiék, amivel nagy lépést tettek a bennmaradás felé.

Balmazújváros – Újpest 1-1 (Andric 2., ill. Litauszki 69.)

Az OTP Bank Liga 29. fordulójában a kiesőhelyen lévő Balmazújváros fogadta az Újpest együttesét. Más-más célból, de mind a két csapatnak égető szüksége volt mind a három bajnoki pontra. Horváth Ferenc legénysége a bennmaradásért küzd, míg a fővárosi lila-fehérek a dobogó harmadik fokára szeretnének odaérni, ami biztosítja számukra a nemzetközi kupaindulás jogát. A Balmazújváros rögtön a második percben gólt szerzett. Egy kisszöglet után Andric ívelte középre a labdát, ahol nem ért bele senki, így a kapu bal felső sarkába vágódott (1-0). Pajovic ezt csúnyán elnézte, az Újpest kapusát valószínűleg a nagy szél is megzavarhatta. Rögtön ki is egyenlíthettek volna a fővárosiak. A 6. percben Pauljevic előzte meg Uzomát, és lőtt kapura, de Horváth bravúrral hárítani tudott. A kipattanó is a szerb játékos elé került, de az ismétlést is kivédte a Balmazújváros hálóőre. A csapatok nagy lendülete hamar alábbhagyott, a pontatlan passzok miatt egészen a 31. percig nem alakult ki veszélyes helyzet, amikor Litauszki hibázott hatalmasat. Andric csapott le a lehetőségre, de ballal csúnyán eltörte a labdát. A 34. percben Maisuradze távoli lövését kellett védenie Pajovicnak. Az első félidő 1-0-s hazai vezetéssel ért véget.

Az Újpest kezdte jobban a második félidőt. Szép játék után Balázs beadása Tamásnak köszönhetően nem ért el Novothnyhoz, aki már lövésre lendítette a lábát. A 67. percben Pauljevic beadását Obinna fejelte vissza középre, ahol Nagy érkezett, és fejelt kapura, de Horváth ujjheggyel védeni tudott. Az újpesti szöglet után Litauszki fejesét bravúrral hárította Horváth, de ott maradt a labda a fővárosiak védője előtt, aki besodorta a kapuba (1-1). A 76. percben Mohl beadására Nagy érkezett, aki nem sokkal a kapu mellé lőtt. A találkozó 1-1-es döntetlennel ért véget.

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I