Maradona magyar ellenfele: "Nem lehetett leszerelni és utolérni sem, legfeljebb csak felrúgni”

Az 1982-es világbajnokság csoportkörében Sallai Sándor őrizte a legtöbbször Diego Maradonát a magyar és az argentíin válogatott mérkőzésén. A korábbi hátvéd így emlékezett a szerdán elhunyt argentin világklasszisra.
Csakfoci Admin 2020. november 26., csütörtök 19:00
Az 1982-es világbajnokság csoportkörében Sallai Sándor őrizte a legtöbbször Diego Maradonát a magyar és az argentíin válogatott mérkőzésén. A korábbi hátvéd így emlékezett a szerdán elhunyt argentin világklasszisra.
Szerző: Csakfoci Admin 2020. november 26., csütörtök 19:00
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

- Életemben kétszer is találkoztam Diegóval. Először 1979-ben Japánban, az U21-es világbajnokságon, ahol ugyan nem játszottunk Argentína ellen, sokszor összefutottunk a dél-amerikaiakkal az edzésen vagy az ebédlőben. Már akkor lehetett látni, hogy kivételes tehetségként kezelték mindenütt, még a saját társai között is. Ő már kettesben ebédelt César Luis Menotti szövetségi kapitánnyal, külön a többiektől, és amíg a csapata egyfajta szerelésbe öltözött, addig neki, magának már más sportszergyártó céggel volt egyéni szerződése. Az argentinok meg is nyerték az ifjúsági vb-t, Maradona lett a torna legjobb játékosa - emlékezett vissza Sallai Sándor a haon.hu-nak.

Az 1982-es világbajnokságon már egymás ellen játszott a magyar és az argentin válogatott. A mérkőzésen Sallainak kellett őriznie Maradonát, aki két gólt is lőtt a 4-1-es argentin győzelemmel végződő találkozón.

- Másodszor a spanyolországi világbajnokság csoportmeccsén találkoztunk, de abban nem sok örömöm volt. Meg kell említenem, hogy mi, magyarok akkor nem szoros emberfogással játszottunk, hanem a tolódásos védekezést alkalmaztuk, ezért nem mondanám, hogy egyértelműen rám volt bízva Diego őrzése, de tény, hogy a legtöbbször velem került szembe. Hihetetlen robbanékony volt, egyszerűen nem lehetett leszerelni, sőt utolérni sem, legfeljebb csak felrúgni. Én csak egyszer szabálytalankodtam vele szemben, de a játékvezető azonnal figyelmeztetett, hogy ha még egyszer ilyet lát tőlem, azonnal kiállít. Érezni lehetett, hogy egy olyan sztárt, mint amilyen ő volt, minden körülmény között védenek, hiszen a vb csillagai vonzották a nézőket leginkább - fogalmazott Sallai, aki így jellemezte az isteni Diegót.

- A bal lábával mintha simogatta volna a labdát, utánozhatatlan volt a mozgása. Az utóbbi években látva a híradásokban inkább már sajnáltam, mert látszott, hogy ez a Maradona már nem az a Maradona. A hallatlan népszerűséggel már nem tudott mit kezdeni, a káros szenvedélyeinek áldozta a szervezetét. Nagyon sajnálom, hogy meghalt minden idők egyik legnagyobb, sőt az »én időm« legnagyobb futballcsillaga, akinek valamilyen mozdulata mindenkinek megmaradt az emlékezetében, aki valaha is látta. Nagy űrt hagy maga után!

Olvastad már?
"Isten halott, Diego él" - nemzetközi lapszemle és címlapok Maradona haláláról
Európa és Dél-Amerika vezető (sport)lapjai természetesen kiemelt figyelmet szenteltek Diego Maradona halálhírének. Nemzetközi lapszemle.
Elolvasom
Átigazolások
PMFC
Nagy visszatérő
Kovács Benedek ismét a PMFC játékosa lett. A 25 éves kapus már a 2017/2018-as szezonban a felnőtt gárda keretének tagja volt és mint 30 NB III-as bajnoki mérkőzésen védte a pécsi kaput, mielőtt eligazolt 2020-ban.
Soroksár
Három távozó
Három olyan játékos is távozik, akik évek óta meghatározó szerepet töltöttek be: Króner Martin, Németh Erik és Gálfi Norbert.
PMFC
Visszavonult, de marad
Helesfay Donát, a PMFC 35 éves hálóőre befejezi pályafutását. A piros-feketében 176 bajnoki mérkőzésen pályára lépő ex-kapus erőnléti edzőként és gyógytornászként segíti a csapatot. (pmfc.hu)
Tovább az összes átigazoláshoz