U17: Tornagyőztes lett Spanyolországban a magyar válogatott

Szlovákia 2-1-es legyőzésével felkészülési tornán, a La Manga Kupán tornagyőztes lett a Szélesi Zoltán vezette magyar U17-es korosztályos válogatott.
Csakfoci Admin 2018. február 12., hétfő 22:35
Szerző: Csakfoci Admin 2018. február 12., hétfő 22:35

A magyar U17-es válogatott hétfőn délután lejátszotta utolsó mérkőzését a szlovákok ellen, amely 2-1-es magyar sikerrel ért véget. A gólokat Nyári Patrik és Irimiás Gergő szerezték – olvasható az MLSZ oldalán.

A szlovákok elleni mérkőzésen a magyarok már a 11. percben megszerezték a vezetést: Nyári Patrik 20 méterről csavarta el ballal a labdát a sorfal mellett, ami a rövid sarokba csavarodott (1-0). A folytatásban a két kapu előtt felváltva voltak helyzetek, végül a szlovákok egyenlíteni tudtak egy jogos tizenegyest követően (1-1).

A második játékrészben a magyarok visszavették a játék irányítását, és ennek meg is lett az eredménye: a 49. percben Irimiás a jobb oldalról befelé cselezte magát, majd élesen, erőből kapura lőtte a labdát, ami megpattant kissé, és így a hálóba került (2–1).

A hátralévő időben a szlovákok becsülettel próbálkoztak az egyenlítéssel, de a magyar csapat megőrizte előnyét és kiharcolta a győzelmet. A sikerrel a magyar U17-es válogatott megnyerte a tornát, megelőzve Svédország és Norvégia korosztályos legjobbjait.

Magyarország–Szlovákia 2–1 (Nyári 11., Irimiás 49.)

Magyarország: Ásványi Balázs – Lakatos Benjámin, Farkas Marcell, Nyári Patrik, Vida Kristóf – Csala Tibor (Csávás Bence 41.), Kovács Máté (Papp László 59.), Irimiás Gergő – Kapronczai Gergely (Kocsis Bence Máté 59.), Bukta Csaba (Papp Marcell 79.), Tóth-Gábor Kristóf (Varju Benedek 59.)