Roman Bürki fogműtét miatt kikerült a magyar labdarúgó-válogatott elleni, szombati világbajnoki selejtezőre készülő svájci csapat keretéből.
A svájci szövetség hétfői közleménye szerint a Borussia Dortmund hálóőrének foga elfertőződött, emiatt van szükség az operációra.
A selejtezőcsoportot százszázalékos mérleggel vezető svájciak a magyarok után a mögöttük második helyen álló, Eb-címvédő Portugáliával játszanak, s amennyiben a két mérkőzésen legalább négy pontot szereznek, kvalifikálják magukat az oroszországi világbajnokságra.
Bürki a válogatottban csak második számú kapus, jobbára a Borussia Mönchengladbachban játszó Yann Sommer védi a svájciak kapuját. A dortmundi játékos helyére Gulácsi Péter lipcsei csapattársát, Yvon Mvogót hívta be a keretbe Vladimir Petkovic szövetségi kapitány.
Átigazolások
Légiósok
Szoboszlait a Realba!
Spanyol sajtóhírek szerint a 100 millió eurós Szoboszlai Dominik a kispadra kiszemelt Jürgen Klopp egyik kulcskérése lehet a Real Madridnál.
Ferencváros
Keane a jövőjéről beszélt
A Ferencváros vezetőedzője, Robbie Keane egy interjúban a jövőjéről is beszélt.
ETO FC Győr
A spanyol élvonalba vinnék a támadót
Az NSO információi szerint a Girona érdeklődik Oleksandr Pyshchur iránt, és már ajánlatot is tett az ETO FC Győrnek.