Storck NB I-es játékosok nélküli keretet hirdetett

A szövetségi kapitány egyelőre csak a külföldön játszó labdarúgókat nevezte meg az Andorra és a Svédország elleni novemberi mérkőzésekre. Összesen 16 légióst hívott meg.
Mokány Lajos 2016. október 28., péntek 13:55
A szövetségi kapitány egyelőre csak a külföldön játszó labdarúgókat nevezte meg az Andorra és a Svédország elleni novemberi mérkőzésekre. Összesen 16 légióst hívott meg.
Szerző: Mokány Lajos 2016. október 28., péntek 13:55
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A magyar válogatott november 13-án Andorrát fogadja világbajnoki selejtezőn a Groupama Arénában, majd két nappal később felkészülési mérkőzést játszik a svédekkel, ugyancsak a Groupama Arénában. Bernd Storck megnevezte azt a 16 légióst, akikre számít a két mérkőzésen, a keret a hétvégi bajnoki fordulót követően egészül ki az itthon játszó labdarúgókkal.

- Számomra az Andorra elleni vb-selejtező határozza meg a mostani felkészülési időszakot, ezen a mérkőzésen a legjobb teljesítményünket kell nyújtanunk saját közönségünk előtt, számunkra most ez a legfontosabb - mondta az mlsz.hu-nak a szövetségi kapitány.

Bernd Storck nem változtatott különösebben a keret összetételén a következő két mérkőzésre sem, a külföldön játszó meghívottak lényegében ugyanazok, mint az elmúlt időszakban. A szövetségi kapitány a jövő hét első felében egészíti ki a keretet a Magyarországon játszó meghívottakkal, mert a hétvégi forduló során több bajnoki mérkőzést is megtekint, és ezeken kiemelten figyeli majd a válogatott szempontjából fontos játékosokat.

- Ami a svédek elleni meccset illeti, a legfontosabb, hogy nagyszerű játékosainktól méltó búcsút vegyünk. Ugyanakkor az is a célunk, hogy új, főként fiatal labdarúgókkal tudjuk tesztelni a saját játékstílusunkat - fogalmazott a szakember, majd hozzátette: még korai erre a mérkőzésre koncentrálni, most mindenkinek az Andorra elleni vb-selejtezőre kell összpontosítania százszázalékosan.

A válogatott keret légiósai:

Kapusok:

Gulácsi Péter (RB Leipzig)
Megyeri Balázs (Greuther Fürth)

Védők:

Bese Barnabás (Le Havre)
Guzmics Richárd (Wisla Kraków)
Kádár Tamás (Lech Poznan)
Korhut Mihály (Hapoel Beer-Seva)
Lang Ádám (Dijon)

Középpályások:

Kleinheisler László (Darmstadt)
Nagy Ádám (Bologna)

Támadók:

Dzsudzsák Balázs (al-Vahda)
Gyurcsó Ádám (Pogon Szczecin)
Németh Krisztán (al-Garafa)
Nikolics Nemanja (Legia Warszawa)
Priskin Tamás (Slovan Bratislava)
Stieber Zoltán (Kaiserslautern)
Szalai Ádám (Hoffenheim)

Átigazolások
Soroksár
Három távozó
Három olyan játékos is távozik, akik évek óta meghatározó szerepet töltöttek be: Króner Martin, Németh Erik és Gálfi Norbert.
PMFC
Visszavonult, de marad
Helesfay Donát, a PMFC 35 éves hálóőre befejezi pályafutását. A piros-feketében 176 bajnoki mérkőzésen pályára lépő ex-kapus erőnléti edzőként és gyógytornászként segíti a csapatot. (pmfc.hu)
Vasas
Hosszabbítás
A csapat 16 éves utánpótlás-válogatott játékosa, Balogh Áron 2030-ig meghosszabbította szerződését.
Tovább az összes átigazoláshoz