Lipcse, 2022. szeptember 23. Szalai Ádám a gólja után a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziója 3. csoportjában, a Németország-Magyarország mérkõzésen a lipcsei Red Bull Arenában 2022. szeptember 23-án. MTI/Illyés Tibor

NL: A magyar válogatott Lipcsében is csodát tett, karnyújtásnyira a csoportgyőzelem

A magyar válogatott 1-0-s győzelmet aratott, és ha nem kap ki az olaszoktól hétfőn, akkor csoportgyőztes lesz.
Budai László 2022. szeptember 23., péntek 22:41
Szerző: Budai László 2022. szeptember 23., péntek 22:41

A Nemzetek Ligája A-divíziójának 3. csoportjában élen álló magyar válogatott a németek ellen lépett pályára péntek este Lipcsében.

Az első negyedórában a németek birtokolták többet a labdát, de az első lövés a miénk volt: Kerkez bal oldali beadását Fiola tette pazar mozdulattal Szalai elé, akinek a lövését szögletre blokkolták. A sarokrúgást Szoboszlai tekerte a rövidre balról, Szalai érkezett, és zseniális mozdulattal, sarokkal pörgette a labdát a hosszúba.

A 26. percben közel voltunk az újabb gólhoz: egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Fiola kapott labdát a tizenhatoson belül a bal oldalon, centerezett Gazdagnak, aki a kapu felé pofozta a labdát, de Ter Stegen jól jött ki.

A németek a félidő hajrájában találtak először kaput, ekkor Raum adott be balról, Müller 6 méterről fejelt, de Gulácsi magabiztosan védett.

A németek már a szünetben cseréltek egyet, Gnabry helyett Kehrer érkezett. Az 50. percben Nagy Ádám iramodhatott volna meg a kapu felé, de Rüdiger lekönyökölte (ugyanilyenért az első félidőben Szalai Ádám sárgát kapott), a játékvezető azonban továbbot intett, az ellentámadásból pedig kis híján kiegyenlítettek a hazaiak, de Sané kemény lövését Gulácsi bravúrral hárította. Majd pár percre rá klubtársa, Werner "szűkösen" leadott lövését is fogta a magyar kapus. Ekkor igencsak nyomtak a németek.

A 66. percben kettőt is cserélt Rossi: Szalai Ádám és Gazdag jött le, Ádám Martin és Kleinheisler érkezett. Majd erre rá a németek is változtattak, náluk Havertz, valamint Musiala állt be Gündogan és Werner helyére.

Ebben a félidőben továbbra is a németek veszélyeztettek többet, de nekünk is volt nagy helyzetünk. A 72. percben Schäfer labdájával Ádám lépett ki, és szorongatott helyzetben ballal a bal alsót célozta meg, Ter Stegen leért. A 78. percben Raum beadását Gulácsi ütötte el, Kimmich visszalőtte a labdát, Lang azonban jól helyezkedett, és néhány méterre a gólvonaltól kifejelte azt.

Négy perccel a vége előtt Kleinheisler dönthette volna el a meccset, de ziccerben a német kapus lábát lőtte telibe. Az állás azonban már nem változott (0-1)!

A magyar válogatott ezzel újabb fantasztikus győzelmet aratott, ezúttal Lipcsében, és két ponttal továbbra is vezeti a csoportot az angolokat legyőző olaszok előtt. Ezzel az biztossá vált, hogy az A-divízióban bennmaradunk, és ha nem kapunk ki hétfőn az olaszoktól hazai pályán, akkor a csoportgyőzelem is meglesz.