MLSZ: Visszatér a korábbi szövetségi kapitány – hivatalos

Az MLSZ-nél kapott feladatot az egykori magyar kapitány - olvasható a Puskás Akadémia hivatalos honlapján.
Csakfoci Admin 2020. július 8., szerda 18:03
Az MLSZ-nél kapott feladatot az egykori magyar kapitány - olvasható a Puskás Akadémia hivatalos honlapján.
Szerző: Csakfoci Admin 2020. július 8., szerda 18:03

Szélesi Zoltán 2019 januárjában került a felcsúti akadémiára, az első félévében U17-es gárdánkkal ezüstérmes volt a kiemelt utánpótlás-bajnokságban és a 12. Puskás–Suzuki-kupán. A 2019–2020-as szezon elején vette át NB III-as csapat irányítását. A 38 éves szakember vezetésével a PAFC II 21 pontot gyűjtve a 11. helyen állt a tabellán, amikor a Magyar Labdarúgó Szövetség félbeszakította a honi bajnokságokat a koronavírus-járvány miatt - írja a pfla.hu.

Szélesi Zoltán edzői karrierjét az MLSZ-nél folytatja, korosztályos nemzeti együttesnél fog dolgozni.

A felcsútiak közleménye arra nem tért ki, melyik utánpótlás-válogatottnál kap feladatot a szakember.

Szélesi 2017-ben az U17-es Európa-bajnokságon 6. helyen végzett a korosztályos magyar válogatottal, tavaly pedig az elitkörig kormányozta az együttest. Emellett tagja volt a Bernd Strock és Georges Leekens szakmai stábjának is a felnőtt válogatottnál, amelyet 2017 novemberében, a német edző távozását követően két felkészülési mérkőzésen irányíthatott megbízott szövetségi kapitányként. A Luxemburg elleni 2-1-es vereséggel debütált a magyar kispadon, ám második fellépésén már legyőzte a válogatott a 2018-as világbajnoki résztvevő Costa Ricát.

Átigazolások
Diósgyőr
Ismerős arc tért vissza a csapathoz
Hivatalos honlapján közölte az NB I-ben szereplő Diósgyőr, hogy visszatér a csapathoz Vujadin Radenkovic másodedző, aki már korábban is segítette Vladimir Radenkovic vezetőedző munkáját.
Videoton FC Fehérvár
Nikolics visszatért
Igaznak bizonyult a Csakfoci korábbi információja, az NB II-ben szereplő Videoton FC Fehérvár hivatalosan is bejelentette, hogy Nikolics Nemanja visszatér a csapathoz.
Ferencváros
Keane-t egy válogatottal hozták szóba
Szívesen látnák az ír válogatott kispadján a Ferencváros vezetőedzőjét, Robbie Keane-t - írja a Daily Record.
Tovább az összes átigazoláshoz