Magyarország-Belgium - a meccs krónikája percről percre

Ez történt Toulouse-ban.
Dudás Gábor 2016. június 26., vasárnap 17:32
Szerző: Dudás Gábor 2016. június 26., vasárnap 17:32

21 órától, a szerb Milorad Mazic (Bővebben a bíróról itt!) sípszavára rajtol el a mérkőzés, amelyre a szenzációsan sikerült magyar csoportszereplés után kerül sor.

Ezúttal sem mellettünk szólnak az előzetes esélyek, de nemzeti csapatunk ezen az Eb-n már bebizonyította, hogy bárkivel képes lehet felvenni a versenyt.

Élőben jelentkezünk a helyszínről, szurkoljatok velünk együtt, hajrá, Magyarország!

MAGYARORSZÁG - BELGIUM 0-4 (Alderweireld 9., Batshuayi 78., Hazard 79., Carrasco 91.)

93. perc: Belgium győzött 4-0-ra, a magyar válogatott búcsúzik az Európa-bajnokságtól.

92. perc: Fellaini kapott még egy sárgát, Szalainak nyomott oda egyet.

91. perc: 0-4. Megkontráztak megint a belgák, Carrasco fejezte be az akciót.

90. perc: ELEK! Remek lövését védte bravúrral Courtois.

88. perc: Dzsudzsák szabadrúgása búcsúzóul Witsel nemesebbik szervét találta el.

83. perc: Közel volt a szépítés, Szalai lövése centikkel suhant el a léc fölött.

81. perc: Hazard-t megünnepelteti a belga kapitány, Fellaini váltja.

79. perc: Átálltunk három védőre, azonnal ki is használta ezt Hazard. A sajnos remekül játszó szélső befelé húzott balról, majd 16-ról kilőtte a bal alsót. 0-3.

79. perc: Juhász is lejön, Böde is bent.

78. perc: 0-2. Hazard magát szöktette a bal szélen, mindenkit meglepve, majd laposan centerezett, a most beállt Batshuayi pedig kihasználta a ziccert.

77. perc: Kádár mentett nagyot Carrasco elől az utolsó pillanatban.

76. perc: Lukaku is távozik, jön Batshuayi.

75. perc: Nem meglepő és érthető, Storck kockáztat, Pintér lejön, Nikolics beáll.

73. perc: Picit volt csak hosszú Lovrencsics beadása Pintér felé.

70. perc: Jön Carrasco, Mertens ment le.

68. perc: MAJDNEM! Dzsudzsák szabadrúgása végül a kaputól jobbra elhelyezkedő Juhász elé került, aki dropliból lőtt, nagyon kevéssel a jobb sarok mellé.

68. perc: Vermaelen kaszálta el Pintért, sárga lap. Ő sem játszhatna, ha továbbjutnak.

66. perc: HELYZET! Pintér egy ügyes cselt követően lőtt ballal, megpattant a kísérlete, Courtois sajnos óriási bravúrral védett. A szöglet után nem alakult ki veszély.

65. perc: Szalai reklamál jogosan egy elmaradt szöglet miatt.

60. perc: Elek is besárgult.

59. perc: Lukaku akart "ronaldózni" egyet sarokkal a kapu előtt, de csak a mögötte érkező Mertenst zavarta meg. Kirúgás.

53. perc: Majdnem! Dzsudzsák beadását Szalai fejelte szépen kapura, egy belga fej ért bele, jó helyre tartott pedig a kísérlet.

50. perc: Szép volt! Egy ügyes akció végén Szalai lőtt éles szögből, a kapu fölé.

47. perc: Lang csapott oda Hazardnak, sárga lap.

46. perc: Király nyolcadik védése! Hazard húzott be balról, majd a léc alá tartott a bombája, megint hárított a 40 éves magyar kapus!

46. perc: Mi kezdtük a második félidőt. Gera helyett Elek folytatja.

Szünet: Király Gabi annyit védett már (hetet), mint az első három Eb-meccsünkön.

Szünet: A Whoscored.com félidei osztályzatai.

Szünet: Senki nem lőtt még annyit kapura (16) az Eb-n egy félidő alatt, mint a belgák...

Szünet: A legfontosabb statisztikák az első félidőből:

46. perc: FÉLIDŐ, 0-1.

42. perc: KIRÁLY! Mertens nagy erejű lövését védte bravúrral a magyar kapus.

41. perc: DZSUDZSÁK! 17-ről, laposan lőtt ballal, alig a bal alsó mellé.

39. perc: JÓ LÖVÉS! Lovrencsics kevéssel lőtt a bal felső fölé-mellé! Szép volt!

38. perc: Megint Lukaku és De Bruyne akciózott, utóbbi lőtt is, de gyengén, Király védett.

35. KAPUFA! Király a lécre ütötte De Bruyne szabadrúgását! Közben sajnos megsérült a keze, erősen fájlalja. De folytatni tudja a rutinos kapus.

34. perc: Kádár sárgult be, belga szabadrúgás veszélyes helyről. Nem játszhat a következő meccsen, ha továbbjutunk. Előtte a leshelyzetet nem vette észre a bíró.

31. perc: Lovrencsics próbálkozott távolról, a léc fölé lőtt.

30. perc: Egy gyors belga akció végén De Bruyne fejelt, Király könnyedén védett.

29. perc: Kádár remek közbeavatkozással csípte el Hazard passzát, veszélyes akciót állított meg a bekk jó helyezkedéssel.

25. perc: Mertens ért be egy hosszú indítást a jobb szélen, majd centerezett is, de Király figyelt.

23. perc: Courtois húzott le egy veszélyes magyar beadást.

21. perc: Alderweireld távoli bombája nem talált kaput, sőt.

16. perc: HOPPÁ! Courtois majdnem bebénázta Vertonghen hazaadását! Szöglet.

15. perc: Lukaku óriási passzával De Bruyne lódult meg, picit éles szögből, jobbról lőtt is, Király lábbal védett.

9. perc: Vezetnek a belgák. De Bruyne szabadrúgását Alderweireld fejelte közelről a hálóba. 0-1.

7. perc: Megint De Bruyne, most 17-ről lőtt, Király eldőlve védett.

7. perc: Vigyázzunk! Lukaku lőtt két védőnk között, nem tudtuk elnyomni, Király volt a helyén a rövid saroknál.

6. perc: Lovrencsics "válaszolt", 17-ről lőtt ballal, simán védett Courtois.

5. perc: De Bruyné az első lövés, 18-ról jócskán a léc fölé durrantott.

4. perc: Jó iramban kezdődött a mérkőzés, a belgáknál volt eddig többet a labda.

1. perc: MEGY A MECCS!

-4. perc: A Himnusz pillanatai. A közönség egy része tapsolt a magyar himnusz alatt.

-25. perc: Ilyen nincs: Kleinheisler megsérült a meccs előtt!

-29. perc: "Nincs mit veszítenünk! A csapat megérdemelte, hogy itt legyen. Ha azt mutatjuk, amit korábban is, akkor még meglepetést is okozhatunk. Félelem nélkül, szervezetten kell futballozunk, a helyzeteket ki kell használnunk" - Bernd Storck várakozásai (M4 Sport)

-35. perc: Háromnegyed órával a kezdés előtt már tele vannak a magyar szektorok!

-39. perc: A meccs előtti hangerőpróbát ezúttal a belgák nyerték 103,2 decibellel.

-42. perc: Óriási a biztonsági intézkedés a stadion előtt és a stadionban is, a laptopokon kívül a mobiltelefonjainkat és a slusszkulcsunkat is átvizsgálták.

-59. perc: Franciaország és Németország már továbbjutott ma.

-60. perc: Így vonultak a magyar szurkolók a stadionhoz - videók!

-61. perc: A kezdőcsapatok!