Elmaradt a magyarok kivégzése, ötcsillagos konyak, 3-0 után túlélés - orosz lapszemle

Ezt írják az orosz lapok a vasárnapi Nemzetek Ligája-mérkőzésről.
Dudás Gábor 2020. szeptember 7., hétfő 10:20
Szerző: Dudás Gábor 2020. szeptember 7., hétfő 10:20

3-0 után "túlélte" a magyarországi meccset az orosz válogatott - fogalmaz a sports.ru, amely szerint az Atalantába szerződött Alekszej Mirancsuk helyett ezúttal testvére, Anton lépett elő vezéregyéniségként, a szabadon futballozó támadó pedig góllal is jelezte, hogy lehet rá építeni.

A portál megjegyzi, hogy a harmadik orosz gól a második félidő elején valósággal megsemmisítő volt a magyar válogatott számára, ugyanakkor a házigazda számlájára írható, hogy ezután is fel tudott még állni és szépített. Egy másik cikkében a lap kiemeli, hogy a mieinknek 0-3 után "jutott eszébe", hogy tétmeccset játszanak, a szépítés össze is jött, de "nem voltak olyan minőségi játékosaink", akik valóban fordítani tudtak volna a mérkőzés végkimenetelén. Amiatt dicsérik az orosz válogatottat, hogy a komoly magyar presszing ellenére háromszor is eljutott az első félidőben a kapuig, ebből pedig két gólt is szerzett.

A magyar válogatottból Szoboszlait és Nagy Ádámot emeli ki a portál, utóbbi kapcsán azt írják, hogy a Bristol középpályása "végig jó teljesítményt nyújtott a találkozón".

A championat.com elsősorban az Ahmat Groznij 31 éves védőjét, Andrei Szemjonovot teszi felelőssé a két magyar gól miatt, mondván a rutinos bekk kétszer is lemaradt aktuális emberéről.

"Az orosz válogatott jól futballozott 60 percig, de mit történt az utolsó fél órában?" - kérdezik, hozzátéve, hogy a vendégek kiengedtek 3-0-s előnyük birtokában, ahelyett, hogy "kivégezték" volna ellenfelüket. Emiatt nem figyeltek eléggé a gyors magyar kontrákra, amelyekből két hazai gól is született 8 perc alatt. "Az utolsó 30 perc történései megmutatták, hogy

"Marco Rossi csapata nem olyan gyenge, mint ahogy látszott, nem véletlenül győztek a magyarok három nappal korábban Törökországban" - fogalmaznak.

"Nem túl olajozott végjátékot" emleget a sport-expressz.ru, amely annak viszont örül, hogy Golovin, Cserisev vagy az épp már említett Alekszej Mirancsuk hiányában is megnyerte első két meccsét az orosz válogatott a Nemzetek Ligájában.

A sovsport.ru szerint 3-0-s fórja ellenére kis híján "lepattant" a magyarokról az orosz válogatott, amely sokáig valósággal "ficánkolt" a magyar nyomás közepette is. Az orosz kapitány, Csercseszov és csapata viszont remekül operált a gyors ellenakciókkal, így került kétgólos előnybe már az első félidőben a vendégegyüttes.

Érdekes hasonlattal élt közben a lapban Jevgenyij Lovcsev, a Dinamo és s Szpartak Moszkva korábbi kiválósága, az egykori 52-szeres szovjet válogatott játékos, majd orosz szövetségi kapitány, aki a mostani csapatkapitányt, Artem Dzjubát dicsérte budapesti játéka miatt is, mondván a csatár úgy öregszik, mint egy "ötcsillagos konyak", azaz évről évre jobb.

Az Izvesztyija is kis híján "a majdnem elszalaszott orosz győzelemről" cikkez, "örömteli kezdetről" és a később "elveszített koncentrációról" írva. A mérkőzést a napilapnak elemző volt szovjet válogatott, majd orosz kapitány, Anatolij Bisovec Marco Rossit külön is megdicsérte.

"Jár az elismerés a magyar kapitánynak, akinek a cseréi meglepetést és egyértelmű sebességváltást is jelentettek. Erre nem voltak felkészülve az orosz játékosok" - mondta az edzőként olimpiai bajnok Bisovec.

Rossi elégedett: "Szoboszlai nem vette rossz néven a lecserélését, számíthatott is rá" - a kapitány részletes értékelése
A vereség ellenére elégedett a kapitány, de persze látta a hibákat is a Puskás Arénában. Marco Rossi értékelése a magyar-orosz Nemzetek Ligája-mérkőzés (2-3) után.
Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.