A legenda visszatérhet a horvát válogatottba – a magyarok ellen is játszhat

Több sérülés is sújtja a magyar nemzeti csapattal egy selejtezőcsoportban szereplő horvát válogatottat, így könnyen lehet, hogy Luka Modric rábeszéli a veterán honfitársát, hogy szerepeljen ismét címeres mezben.
Nyikes Zoltán 2019. február 27., szerda 16:06
Több sérülés is sújtja a magyar nemzeti csapattal egy selejtezőcsoportban szereplő horvát válogatottat, így könnyen lehet, hogy Luka Modric rábeszéli a veterán honfitársát, hogy szerepeljen ismét címeres mezben.
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. február 27., szerda 16:06

Horvát sajtóhírek szerint elképzelhető, hogy márciusban visszatér a válogatottba a horvát legenda, Darijo Srna, aki a 2016-os Európa-bajnokság után jelentette be, hogy nem szerepel többé a nemzeti csapatban.

A következő hónapban rajtoló Eb-selejtezőn a magyar válogatott csoportellenfelénél ugyanis az első számú jobbhátvéd, az Atlético Madridban játszó Sime Vrsaljko súlyos térdsérülést szenvedett február közepén, így nyolc-tíz hónap kihagyás vár rá. A balhátvéd posztján sem jobb a helyzet,  Ivan Strinic szívproblémái miatt még egy percet sem játszott a jelenlegi klubidényben, míg a Dinamo Kijevet erősítő Josip Pivaric is műtéten esett át februárban.

A croatiaweek azt írja, hogy Srnát a Real Madrid világklasszisa, Luka Modric beszélheti rá a visszatérésre, hiszen a két labdarúgó rendszeresen tartja a kapcsolatot egymással, az aranylabdás középpályás pedig folyamatosan győzködi a 36 éves játékost.

A 134-szeres horvát válogatott Srna a  most futó idényben alapembere az olasz élvonalbeli Cagliarinak, már 21 tétmeccsen pályára lépett. A magyar válogatott március 21-én Szlovákiában kezdi meg az Eb-selejtezőt, majd három nappal később a Groupama Arénában fogadja a vb-ezüstérmes horvátokat.

Neked ajánljuk
Átigazolások
Győr
Bejelentették az Inter korábbi játékosát
Beigazolódott a Csakfoci korábbi információja: az ETO FC hivatalosan is bejelentette a 28 éves védő, Senna Miangue érkezését - olvasható az NB I-es csapat közösségi oldalain.
Légiósok
Kapós a Premier League egyik magyarja
A Brentford európai játékosmegfigyelésének egyik vezetője, Balogh Tamás iránt az elmúlt hónapokban számos klub érdeklődött, de ő elégedett jelenlegi együttesénél és hisz a klub hosszú távú projektjében. (Lorenzo Lepore)
DVTK
Chorbadzhiyski új csapata
Csapatot talált a DVTK-tól nyáron távozó Bozhidar Chorbadzhiyski, aki a bolgár élvonalbeli Botev Vratsa játékosa lett.
Tovább az összes átigazoláshoz