Magyar kupagyőztesek, gólpasszok Amerikában, betalált a 16 éves Szoboszlai - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a külföldön játszó magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin.
Dudás Gábor 2017. szeptember 25., hétfő 10:48
Szerző: Dudás Gábor 2017. szeptember 25., hétfő 10:48

NÉMETORSZÁG

Gulácsi Péter végigvédte a Lipcse Frankfurt elleni hazai bajnokiját (2-1), a kezdőcsapatba visszakerülő magyar kapus jó teljesítményt nyújtott.

Bosszankodhat viszont Dárdai Pál: csapata, a Hertha egy videóbíróval megítélt büntetővel szenvedett egygólos vereséget a Mainz otthonában.

Szalai Ádám sérülés miatt hiányzott a Schalke elleni rangadóról, amelyet csapata 2-0-ra nyert meg.

3-1-re kikapott a másodosztályban a két magyart is foglalkoztató Greuther Fürth. Megyeri Balázs végigvédte a Nürnberg elleni, hazai mérkőzést, Pintér Ádám viszont betegsége miatt nem volt tagja a meccskeretnek.

OLASZORSZÁG

Nagy Ádám kispados volt, a Bologna 10 ember ellen nyert idegenben, a Sassuolo otthonában.

A Torino elleni bajnoki után a Verona ellen is helyet kapott a kispadon Hutvágner Gergely, a Sampdoria mindössze 17 éves magyar kapusa.

A másodosztályban Balogh Norbert sérülése miatt még nem léphet pályára a Palermóban, a szicíliai gárda hétfőn este játszik otthon a Pro Vercellivel.

SPANYOLORSZÁG

A súlyos sérülésen átesett Hidi Patrik természetesen nem játszhatott a második ligás Oviedóban, amely 2-1-re kikapott az Albacete otthonában.

FRANCIAORSZÁG

A Dijon Lang Ádám nélkül 3-3-as döntetlent játszott a Lyon otthonában rendezett Ligue 1-es bajnokin

Bese Barnabással a kezdőcsapatában lépett pályára a Le Havre a francia másodosztályban. A Bourg Peronnal elleni bajnoki mérkőzésen a hazaiak a 24. percben kerültek előnybe, a 63. minutumban pedig megduplázták előnyüket. A statisztikai adatokban egyébként kiegyenlített meccsen a 67. percben szépített a magyar légiós együttese, és a hajrában ment is előre az egyenlítésért, ami azonban nem jött össze. Bese végig a pályán volt a jobbhátvéd pozíciójában, csapata kilenc forduló után a húszcsapatos liga 6. helyén áll, lemaradása viszont mindössze egy pont a már dobogós Lorienttel szemben.

ANGLIA

Bogdán Ádám ezúttal sem volt kerettag a Liverpoolban, amely 3-2-re nyert a Leicester City otthonában.

LENGYELORSZÁG

Kecskés Ákos (Termalica) ezúttal a kispadon ült, miközben csapata 2-1-re nyert a Lechia Gdansk ellen.

Nagy Dominik végig játszott a Legia Warszawában, amely 1-0-ra kikapott a Jagellóniától vasárnap, így visszacsúszott a 6. helyre a tabellán.

Büntetőt hibázott Lengyelországban Gyurcsó Ádám: légiósunk a Pogon Szczecin – Gornik Zabrze bajnokin 0-0-s állásnál, a 43. percben végzett el büntetőt, amit nem sikerült értékesítenie. Csapata végül 2-1-re kikapott.

UKRAJNA

Végig a pályán volt a Dinamo Kijev szombat délutáni bajnokiján a válogatott védő, Kádár Tamás. A kijeviek a Veres Rivne ellen játszottak rangadót, hiszen a második helyen állva fogadták a negyediket. A találkozón nem született gól, így a csapatok helyezése sem változott, de Kádárék a veszett pontok tekintetében elsők.

SZLOVÁKIA

Ismét győzött - zsinórban harmadszor -  Marco Rossi irányításával a Dunaszerdahely, hátrányból fordítva Nagymihályon (2-1). A már dobogós sárga-kékeknél két magyar játékos is kezdőként lépett pályára, Kalmár Zsolt végig a pályán volt, Vida Kristophert pedig a 61. percben cserélte le edzője.

Eközben a Zsolna 3-2-re verte a Slovant, amelyben Holman Dávid végig a pályán volt.

AUSZTRIA

Az élvonalban Szántó Tamás (Rapid) és Varga Barnabás (Mattersburg) sem volt kerettag.

Magabiztos győzelmet aratott az osztrák másodosztályban a Szoboszlai Dominikot foglalkoztató Liefering. A 16 éves magyar támadó középpályás végig a pályán volt csapata 3-0-s győzelme alkalmával, és az első félidő 18. percében pedig ő juttatta vezetéshez együttesét a Linz ellen. Szoboszlai második gólját szerezte a szezonban tétmeccsen.

DÁNIA

A Korcsmár Zsoltot foglalkoztató Midtjylland hétfőn este lép pályára az Aarhus otthonában.

SVÁJC

A Vécsei Bálintot végig a pályán tudó Lugano 3-0-ra kikapott otthon a Grasshopperstől, és jelenleg a 10., utolsó helyet foglalja el a bajnokságban az Európa Liga-résztvevő.

BELGIUM

Köteles László nem kapott helyet a Genk keretében, csapata 1-1-et játszott otthon az Oostende csapatával.

TÖRÖKORSZÁG

Koman Vladimirnak és az Adanaspornak hétfőn este lesz jelenése a török másodosztályban, az Adana Demispor otthonában játszanak majd.

CIPRUS

Sallai Roland nem volt a ciprusi APOEL Nicosia keretében az Aris ellen 0-0-ra végződő bajnokin, fiatal légiósunkat már a BL-meccsre pihentette edzője.

KAZAHSZTÁN

Elek Ákos csapata, a Kairat Almaty zsinórban nyolcadik győzelmét aratta a bajnokságban (és 17 találkozó óta veretlen), ezzel továbbra is kétpontos előnnyel áll a tabella élén a három meccsel kevesebbet játszott Astana (a sérült Kleinheisler László együttese, amely utóbbi 11 bajnokiját megnyerte) előtt. Ezúttal a Tobol kapott ki vasárnap a korábbi fővárosban. Elek végig a pályán volt a vasárnapi találkozón, és neki van az egyik legtöbb meccse az idényben (23) az egész keretet figyelembe véve, azaz alapembernek számít a bajnoki címért harcoló együttesben.

ALBÁNIA

Adorján Krisztián kezdőként kapott szerepet az albán élvonalban, csapata, a Partizani viszont 2-0-ra vesztett a Skenderbeu otthonában, így három forduló után az utolsó helyen áll.

USA

Fölényes győzelmet aratott Stieber Zoltán együttese, a DC United, amely 4-0-ra ütötte ki a San Josét Mullins mesternégyesének köszönhetően. A sikernek magyar főszereplője is volt, ugyanis Stieber kezdőként kapott lehetőséget. A válogatott játékos a harmadik találatból vette ki tevékenyen a részét: 30 méteres szabadrúgását csak öklözni tudta a vendégek kapusa, a kipattanót pedig Mullins értékesítette. De a második gól előtt is a magyartól indult az akció, akit a 85. percben cseréltek le.

Stieber gólpassza 2:54-nél:

Nikolics Nemanja már kevésbé örülhetett, mivel a Philadelphia 3-1-re verte a Chicago Fire-t. A 18 gólos magyar csatár ezúttal egy pazar gólpasszig jutott: egy jobboldali beadás után egyből, sarokkal tette tovább a labdát, amelyet aztán Solignac lőtt a kapuba. Nikolicsnak a hajrában volt még egy nagyobb helyzete, de az utolsó pillanatban mentettek előle.

Nikolics gólpassza 2:16-tól:

Remek héten van túl Sallói Dánielpár napja csereként beállva elévülhetetlen érdemeket szerzettabban, hogy csapata, a Sporting Kansas City negyedszer is megnyerje története során a Lamar Hunt U.S. Open Cupot, azaz az Egyesült Államok labdarúgásának elsőszámú kupasorozatát, hiszen eredményes volt. Jó sorozata folytatódott, hiszen vasárnap bajnoki meccsen is betalált. Ő szerzett vezetést a Los Angeles Galaxy ellen (2-1).

Eltiltás miatt nem játszhatott Németh Krisztián a New England Revolution csapatában, amely 2-1-re verte otthon a Torontót.

IZRAEL

Korhut Mihály végig a pályán volt Hapoel Beer-Sheva csapatában, amely 1-1-s döntetlen játszott a veretlen listavezető Hapoel Haifa otthonában, és jelenleg 5. a táblázaton.

ARAB EMÍRSÉGEK

Mint beszámoltunk róla, Dzsudzsák Balázs sérülés miatt nem állhatott klubcsapata, az Al Wahda rendelkezésére a soros bajnokin.

HONGKONG

Kupagyőzelmet ünnepelhet légiósunk, Vadócz Krisztián. A 40-szeres magyar válogatott játékos Hong Kong-i klubjával, a Kitcheevel játszott az Eastern ellen. Vadóczék Akande góljával a 33. percben kerültek előnybe, majd a vendégek részéről Lo Kong-wai a második félidő 8. minutumában egyenlített. Tíz perccel később azonban Annan ismét a hazaiaknak szerzett előnyt, amit a meccs végéig meg is őriztek, így 2-1-es győzelmével a Kitchee és Vadócz Krisztián újra megnyerte a Hong Kong-i kupát.

KÍNA

Guzmics Richárd végigjátszotta a Liaoning elleni győztes bajnokit (1-0).

Huszti Szabolcs sérült, nem játszott a Changchun Yatai együttesében, amely 0-0-s döntetlent játszott otthon a Hebei csapatával.