Rebrov: "Nehéz olyan csapat ellen, amely 10 emberrel védekezik"; Nikolic: "Úgy érzem, mintha le lennénk becsülve"

Az FTC ukrán vezetőedzője nehéz mérkőzésről, egy erősen védekező Vidiről és 50-50 százaléknyi esélyről is beszélt. A Vidi szerb trénere szerint nem dőlhetnek hátra a 2-1-s előny tudatában sem, és kicsit úgy érzi Nikolic, hogy jó sorozatuk ellenére alábecsülik csapatát. Edzői értékelések.
Privacsek András 2019. március 13., szerda 21:50
Szerző: Privacsek András 2019. március 13., szerda 21:50

Mint arról beszámoltunk, a MOL Vidi FC két fejesgólnak köszönhetően 2-1-re nyert a Ferencváros vendégeként a Groupama Arénában a Magyar Kupa negyeddöntőjének első meccsén, így előnyből várhatja a fehérvári visszavágót.

A találkozót követően így értékelt a két szakvezető.

Szerhij Rebrov (FTC): - Tudtuk, hogy nehéz a Vidi ellen játszani. Főleg akkor, ha szinte 0-1-ről indul a mérkőzés. Az első félidőben ennek ellenére sok helyzetünk volt, gólt is lőttünk, és szerezhettünk volna újabb találatokat. Az odavágó lezárult, fel kell készülnünk majd a visszavágóra.

Nehéz olyan együttes ellen játszani, amely 10 emberrel védekezik a kapuja előtt.

Próbáltunk lehetőségeket kialakítani, de azt is tudtuk, hogy a Vidi veszélyes kontrákból. Éppen ezért türelmesnek kellett lenniük a játékosoknak, hiszen ha nem fejezzük be a támadásokat, esélyt adunk az ellentámadásokra. Az első kapott gól után volt még 85 perc a meccsből. És jól is reagáltunk a kapott találatra. A Kisvárda elleni mérkőzésen mérgesebb voltam. Most láttam az akaratot, és hogy a játékosok értik, mit akarunk játszani, próbálkoztak keményen, hogy feltörjék a Vidi falát. 50-50 százalék az esély, de nem erről kell most beszélnünk. Mindegyik Vidi elleni összecsapás nehéz, mi pedig mindig keményen harcolunk a győzelemért. Így lesz ez a visszavágón is. (fradi.hu)

Marko Nikolic (MOL Vidi): - Örülök, hogy sokan voltak a lelátón, ez jó az egész magyar focinak, de talán még ennél is többen szurkolhatnának a csapatoknak akkor, amikor az elmúlt 2-3 év legjobb együttesei meccselnek egymás ellen. Gratulálok a játékosoknak, egész nap és a mérkőzés közben is esett az eső, nem volt könnyű ilyen talajon játszani. Természetesen örülök a győzelemnek, hiszen mindig jó érzés egy nagy meccsen nyerni, de nem dőlhetünk hátra, a párharcnak nincs vége, hiszen a Ferencváros egy jó csapat, nagy csatára számítok a fehérvári visszavágón. Ezt a mérkőzést két remek pontrúgással sikerült eldöntenünk, nagy veszélyben egyébként nem forgott egyik kapu sem. Ha a védekezésből támadásba való átmenetnél két-három passz jobban össze van kötve, akkor befejezhettük volna a mérkőzést, de az is igaz, hogy a Ferencvárosnak is volt egy-két kisebb lehetősége az első félidőben.

Egyébként benne vagyunk egy jó sorozatban, hat győzelem mellett egy döntetlenünk van az elmúlt hét mérkőzésen, mégis kicsit úgy érzem, mintha le lennénk becsülve. Lehet, hogy mi tettük túl magasra magunk számára a lécet a tavalyi bajnoki címmel és európai szerepléssel.

Mindenesetre ma is bizonyították a srácok, hogy remek mentalitással képesek menni előre, bátor szívvel játszottak, büszke vagyok rájuk! Köszönöm a hazaiaknak és vezetőedzőjüknek a barátságos fogadtatást. (molvidi.hu)