MOL Magyar Kupa: Ezúttal is kellett egy öngól ahhoz, hogy a Vidi legyőzze a Budafokot

A két csapat egymás elleni hétvégi bajnokiján egy öngóllal nyert a Vidi, míg a szerda délutáni kupameccsen egy öngóllal szerzett vezetést a fehérvári együttes. A végeredményt Stopira állította be.
Nyikes Zoltán 2021. március 10., szerda 15:40
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. március 10., szerda 15:40

A vasárnapi bajnokit követően szerda délután a Magyar Kupa negyeddöntőjében csapott össze egymással a MOL Fehérvár FC és a Budafoki MTE, ezúttal Székesfehérváron.

Az első játékrészben többnyire a MOL Fehérvár FC játszott mezőnyfölényben, ám nem igazán akadt dolga Pósernak, miután az utolsó passzokba és a beadásokba rendre pontatlanság csúszott a Vidi támadójátékában. A Budafok csak elvétve jutott el a hazaiak támadóharmadába, ám abból a kevésből a 33. percben egy nagy lehetőség adódott: Vaszicsku hatalmas bedobását előbb kifejelték a hazai védők, amit visszaemelt a 16-oson belülre Szabó Máté, a labda pedig pont jó lett a leshatáron kiugró Romicnak, aki 8 méterről, hatalmas helyzetben kapásból fölé lőtt.

A fordulás után az 55. percben előbb Skribek próbálkozott 11 méterről, de nem tudott elég erőt tenni a lövésbe, míg a túloldalon Petrjak cselezgetett befelé a bal oldalról, majd lőtt a 16-oson belülről nem sokkal a bal sarok mellé. A Vidi próbálta fokozni a nyomást, néhány perccel később Pinto bal oldalról érkező beadása ziccerben találta volna Negót, de Vaszicsku az utolsó pillanatban szögletre mentett, majd Houri került ígéretes lövőhelyzetbe 14 méterre a kaputól, de jócskán fölé lőtt.

A 68. percben összejött a hazai gól, ehhez pedig akárcsak a vasárnapi bajnokin, ezúttal is egy budafoki játékos hathatós segítségére volt szükség, Pinto bal oldali beadása után ugyanis Romicról pattant a saját kapujába a labda - öngól, 1-0.

Kilenc perccel később azonban már egy fehérvári játékos gondoskodott arról, hogy eldőljön a továbbjutás sorsa: Dárdai jobb oldalról érkező éles beadására Stopira robbant be a röviden és fejelt 4 méterről a bal felsőbe, 2-0.

A 84. percben könnyedén növelhette volna az előnyét a Vidi, amikor is Dárdai labdaszerzése és kiugratása után Zivzivadze vezethette ziccerben a labdát Póserra, de 10 méterről gyenge megoldást választott a grúz támadó és Póser védeni tudott.

A Vidi játéka végül a második félidőre valamelyest feljavult, és több helyzetet alakított ki, mint a Budafok, így megérdemelten jutott a legjobb négy közé a Magyar Kupában.

MOL Magyar Kupa, negyeddöntő

MOL Fehérvár FC-Budafok 2-0 (Romic 68. - öngól, Stopira 77.)

Vidi: Kovács D. - Bolla (Bamgboye, 72.), Stopira, Rus, Fiola - R. Pinto, Nego - Petrjak (Bourard, 83.), Houri (Dárdai, 72.), Hangya - Szabó L. (Zivzivadze, 61.)

Budafok: Póser - Vaszicsku, Nikolic, Romic, Zeke (Medgyes, 46.) - Iharos (Huszti, 56.), Micsinai (Oláh B., 46.) - Ihrig-Farkas, Kulcsár, Szabó M. (Skribek, 46.) - Zsóri (Kovács D., 46.)

MOL Magyar Kupa: Könnyedén nyert a Kisvárda a ZTE tartalékcsapata ellen
A Kisvárda házigazdaként 6-1-re legyőzte az NB III-as csapatával felálló Zalaegerszeget a Magyar Kupa negyeddöntőjében.