MOL Magyar Kupa: Az Újpest vezetőedző nélkül is kiütötte a Dunaújvárost - videó

Az Újpest a második félidő elején négy gólt is berámolt a Dunaújvárosnak, így végül magabiztosan jutott a legjobb 32 közé a MOL Magyar Kupában.
Csakfoci Admin 2020. október 28., szerda 17:58
Szerző: Csakfoci Admin 2020. október 28., szerda 17:58

Az Újpest hamar, az 5. percben megszerezte a vezetést, ekkor Beridze tizenhatos sarkáról elvégzett szabadrúgása a rövid felsőben kötött ki. Ezután több lehetősége volt a grúz szélsőnek arra, hogy növelje csapata előnyét, de ez nem sikerült. A félidő végére a Dunaújváros magára talált. A 30. percben Baosic maradt le Novákról, aki kapura tört, de a védő az utolsó pillanatokban utolérte, és visszaszerezte a labdát.

A második játékrész elején megszórta ellenfelét az Újpest, negyedóra alatt berámolt újabb három gólt. A hajrában egy szép támadás végén a csereként beállt Stieber lőtt 13 méterről a bal sarokba, így végül 6-0-ra nyertek a lilák és bejutottak a legjobb 32 csapat közé.

Érdekesség, hogy Predrag Rogan távollétében Babócsy András megbízott edzőként irányította az Újpestet.

MOL Magyar Kupa, 7. forduló

Dunaújváros-Újpest 0-6 (Beridze 6., 51., Bacsa 47., Gigic 54., Katona 67., Stieber 88.)

Dunaújváros: Orczi - Barta, Hompót, Vadász (Varga 80.), Báló (Áman 12.) - Markovics, Halász (Héjjas 55.) - Kesztyűs, Szepessy (Novák 80.), Dorogi - Novák

Újpest: Banai - Pauljevic (Rossy 70.), Baosic, Ristevski, Cerqueira - Katona, Mitrovic (Antonov 61.), Szakály P. - Bacsa, Gigic, Beridze (Stieber Z. 61.)

MK: Gálázott az MTK, könnyed Vidi- és Kövesd-siker, a koronavírus miatt nem állt ki az NB II-es csapat ellenfele - eredmények, videó
A Magyar Kupa 7. fordulójában az MTK Budapest idegenben nyert 7-1-re, a MOL Fehérvár FC 3-1-re nyert a Gárdony otthonában, míg a Honvéd a Nemesapáti vendégeként kétgólos sikerrel jutott a legjobb 32 közé.
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.