Magyar Kupa: Továbbjutott a Paks - NB III-as csapat ellen szenvedett a Balmaz

A Magyar Kupa 8. fordulójának délutáni mérkőzésein a Paks rendes játékidőben tudott nyerni a Csákvár ellen, a Balmazújváros azonban csak hosszabbítás után jutott tovább Dunaújvárosban. Ott van a 16 között az ETO is.
Privacsek András 2017. november 29., szerda 17:56
Szerző: Privacsek András 2017. november 29., szerda 17:56

A Paks uralta a játékot az NB II-es Csákvár otthonában és a 27. percben Vági beadása után Papp fejelt a kapuba. Ez a találat el is döntötte a továbbjutást. A paksiak először jutottak a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé.

Csákvár - Paks 0-1 (Papp 27.)

Csákvár: Major – Horvat I., Fényes, Kiprich D., Gajda – Bokros – – Sejben, Daróczi, Polonkai, Molnár Cs. – Máté
Paks: Molnár - Vági, Lenzsér, Gévay, Báló - Nikházi, Papp K., Kecskés, Hajdú - Adamcsek, Szakály D.

Arabuli már a mérkőzés elején vezetést szerzett Dunaújvárosban. A hazaiak a második félidő közepén emberhátrányba kerültek, miután Csendes utolsó emberként felrúgta Arabulit, a játékvezető kiállította a hazai védőt. Ennek ellenére a 77. percben az újvárosiak kiegyenlítettek. A rendes játékidőben nem esett gól, így jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás. Kovács Ádám a 109. és a 12. percben is villant és eldöntötte a továbbjutást.

Dunaújváros - Balmazújváros 1-3 (Tóth T. 77., ill. Arabuli 5., Kovács 109., 121.) - hosszabbítás után

Dunaújváros: Vaszócsik – Sándor, Csendes, Farkas, Király – Barna, Dorogi, Zvara – Szepessy, Tóth, Csehi
Balmazújváros: Szécsi – Habovda, Póti, Jagodics, Virág – Vajda, Batarelo, Maiszuradze, Zsiga – Rácz, Arabuli

"Azt üzenik az ellenfelek, hogy essünk ki" - interjú a Szomszédok egyik főszereplőjével

ETO – Nyíregyháza 3-1 (Erdélyi 39., 57., Szabó 93., ill. Tajthy 23. – öngól)

ETO: Szatmári - Tajthy, Bagi, Beliczky, Szabó L., Gyagya, Szimcsó, Vadász, Szatmári L., Rokszin, Debreceni

Nyíregyháza: Jova - Fodor, Kártik, Holdampf, Rezes, Hinora, Papp M., Kelemen, Dragóner F., Gréczi, Horváth F.