Hétfőn délelőtt lezajlott a Magyar Kupa 6. fordulójának sorsolása. Az első fordulóban tucatnyi NB I-es és 20 NB II-es klub is pályára lép rögtön.

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, ha nem dől el a párharc a rendes játékidőben, kétszer 15 perc hosszabbítás, majd tizenegyesek következnek. Minden esetben az alacsonyabb osztályú csapatok a pályaválasztók, az NB I-es és NB II-es gárdák egyelőre nem kerülhetnek össze.

A sorsoláson eldőlt, hogy a Fradi az NB III-as Iváncsához látogat, a címvédő MOL Fehérvár FC a szintén harmadosztályú Egerhez, a Honvéd a Dunaharaszti vendége lesz. Az Újpest pedig a Hatvan otthonába látogat majd.

A Tállya KSE szerencsés volt: a Balmazújváros kizárása miatt erőnyerőként nem kell pályára lépnie a 6. fordulóban, a 7. körben folytatja szereplését.

A találkozókat szeptember 21-én (szombat), és 22-én (vasárnap) rendezik.

Az NB I-es csapatok meccsei

Iváncsa KSE (NB III)-Ferencváros
Eger SE (NB III)-MOL Fehérvár FC
FC Hatvan (NB III)-Újpest FC
Dunaharaszti MTK-Budapest Honvéd
Putnok FC (NB III)-Paks
Érd VSE (NB III)-DVTK
Kiskunfélegyházi HTK (megye I)-ZTE
Sárvár FC (NB III)-DVSC
Bonyhád VLC (megye I)-Puskás Akadémia
Pilisi LK-Legenda Sport (megye I)-Kisvárda
Hévíz SK (NB III)-Mezőkövesd
Soltvadkerti TE (megye I)-Kaposvár

További párosítások

Club Valnut Nádasd FC (megye II)-Soroksár FC (NB II)
Unione FC (megye I)-MTK Budapest (NB II)
Hódmezővásárhelyi FC (megye I)-Budaörs (NB II)
XII. Kerület Svábhegy FC (megye I)-Kazincbarcika (NB II)
Kelen SC (NB III)-Vác FC (NB II)
DEAC (NB III)-Aqvital FC Csákvár (NB II)
Újfehértó SE (megyei I)-FC Ajka (NB II)
Úrkúti Sportkör (megyei I)-Vasas FC (NB II)
FLAvus Velence (megye I) -Szeged-Csanád Grosics (NB II)
Edelényi FC (megye I)-BFC Siófok (NB II)
Kőrösladányi MSK (megye I)-Békéscsaba 1912 Előre (NB II)
SBTC Kft. (megye I)-Szolnoki MÁV FC (NB II)
Balassagyarmati SE (NB III)-Dorogi FC (NB II)
ESMTK (NB III)-WKW ETO FC Győr (NB II)
Taksony SE GP Solar (NB III)-Nyíregyháza Spartacus FC (NB II)
Törökszentmiklósi FC (megye I)-Budafoki MTE (NB II)
Szentlőrinc SE (NB III)-Gyirmót FC Győr (NB II)
THSE Szabadkikötő (NB III)-Duna Aszfalt TVSE (NB II)
Gyöngyösi AK (NB III)-Szombathelyi Haladás (NB II)
Szarvasi FC 1905 (megye I)-Thermal SPA Siklós FC (NB III)
Berettyóújfalui SE (megye I)-Szajol KLK (megye I)
Heves Therm Hevesi LSC (megye I)-Füzesgyarmati SK (NB III)
Ceglédi VSE (NB III)-Pápai Perutz FC (NB III)
FC Nagykanizsa (NB III)-VLS Veszprém
Tamási 2009 FC (megye I)-Tihanyi FC (megye I)
Greenplan Balatonlelle SE (NB III)-FC Dabas (NB III)
ASR Gázgyár (megye I)-Makó FC (megye I)
SC Sopron (megye I)-WATI-Kecskéd KSK (megye I)
Csornai SE (megye I)-Tatabányai SC (megye I)
Villányi TC (megye I)-Termálfürdő Tiszaújváros (NB III)
Pétervására SE (megye I)-Herold Trans Menfőcsanak (NB III)
Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE (megye I)-Credobus Mosonmagyarovár (NBII)
Nagyecsed RSE (megye I)-Nagybajomi AC (megye I)
Balatoni Vasas SE (megye I)-Kecskeméti LC (megye I)
Gönyű SE (megye I)-BKV Előre (NB III)
Kinizsi SK Gyenesdiás (megye I)-Dabas-Gyón FC (NB III)
Tarr Andráshida SC (NB III)-KTE Hufbau (NB III)
Móri SE (megye I)-HR-Rent Kozármisleny (NB III)
Szekszárdi UFC (NB III)-Lipót Pékséd SE (NB III)
Ajka Kristály SE (megye I)-Balkányi SE (megye I)
Monor (NB III)-Komárom VSE (NB III)
Sényő-Carnifex FC (NB III)- Jászberényi FC (NB III)
Sárisápi BSE (megye I)-Rákosmente KSK (NB III)
Berkenye SE (megye I)-Ózdi Kohász SC(NB III)
Egerszalók SE (megye I)-PMFC (NB III)
Viadukt SE-Biatorbágy (megye I)-Dunaújváros (NB III)
Bogács Thermálfürdő (megye I)-III. Ker. TVE (NB III)
Maglódi TC (megye I)-MVSC-Miskolc (megye I)
Olajmunkás SE Gellénháza (megye I)-Sárbogárd SE (megye I)
Szegedi VSE (megye I)-Bicskei FC (NB III)
Magyar Mélyépítő HSE (megye I)-Vép VSE (megye I)