Magyar Kupa: A Paks hetet rúgott, megint Tischler volt az Újpest vezére - eredmények

A Balmazújváros nehezen nyert. Az NB II-es együttesek közül az MTK, a Nyíregyháza és a Soroksár is simán jutott tovább.
Budai László 2017. október 25., szerda 15:38
Szerző: Budai László 2017. október 25., szerda 15:38

Így alakultak az NB I-es és NB II-es csapatok mai mérkőzései a Magyar Kupa legjobb 64 csapata között.

NB I-es csapatok

Az Újpest nehezen szerezte meg a vezetést Gödöllőn, a lila-fehérek végül egy kiharcolt 11-es után kerültek előnybe. A megítélt büntetőt Tischler rúgta magabiztosan a kapuba. A lila-fehérek csatára a második félidőben még kétszer volt eredményes, csapata ezzel 3-0-ra nyert. Tischler igazi kupaspecialista idén, az első meccsén az Öttevény ellen 45 perc alatt rúgott négyet.

Gödöllő-Újpest 0-3 - Tichler (40. - 11-esből, 48., 62.)

A Paks sorra dolgozta ki a helyzeteket a Balatonfüred elleni idegenbeli mérkőzésen, és egy szép támadás végén Báló közeli fejesével vezetést is szerzett (0-1). Aztán a második játékrész legelején be is biztosította a továbbjutást: Haraszti a középkezdés után 13 másodperccel fejelt egy gólt, majd Nagy R. is eredményes volt. A későbbiekben folyamatosan jöttek a paksi gólok: Nagy R. megszerezte második találatát is, majd Bartha, Szakály és Nikházi is eredményes volt, utóbbi remek mozdulattal, sarokkal talált a kapuba. A Paks ezzel a nap legnagyobb arányú győzelmét aratta, és 7-0-val jutott tovább.

Balatonfüred-Paks 0-7 - Báló (40.), Haraszti (46.), Nagy R. (48., 57.), Bartha (67.), Szakály (87.), Nikházi (89.)

A legnehezebben a Balmazújváros nyert az élvonalbeli csapatok közül, 1-0-ra verte a megye I-es Bátaszék együttesét.

Bátaszék-Balmazújváros 0-1 (Virág 61.)

A felcsútiak a Pakshoz hasonlóan nem fukarkodtak a gólokkal, és 6-0-val intézték el az Egert. Az újpesti Tischlerhez hasonlóan Prosser Dániel is mesterhármast rúgott.

Eger-Puskás Akadémia 0-6 (Prosser 22., 50., 65., Knezevic 44., Titkó 56. - öngól, Madarász 63.)

NB II-es csapatok

Az NB II-es együttesek közül az MTK 2-1-es félidő után végül simán jutott tovább az Iváncsán. Csakúgy, mint a Nyíregyháza, amely már csak biztos előnye (4-0) tudatában „engedett” két gólt a Csornának.

Szintén négyet rúgott, és még csak gólt sem kapott a Cegléden szereplő Soroksár (0-4). A Siófok már nehezebben nyert az Andráshida ellen (1-2).

Folytathatja a Békéscsaba, a ZTE és az ETO is.

Iváncsa-MTK 1-4

Folmer (45.), ill. Schäfer (20.), Bori (25. - 11-esből), Korozmán (47.), Tóth Z. (88.)

Csorna-Nyíregyháza 2-4

Németh, Füredi, ill. Sinanovic (33.), Fodor (44.), Gajdos (60.), Csilus (62.)

Cegléd-Soroksár 0-4

G.: Csillag (41.), Gyömbér (59.), Frőhlich (65.), Huszák (70.)

Andráshida-Siófok 1-2

G.: Major (38.), ill. Petneházi (13. - 11-esből), Tóth (87.)

Mád-Békéscsaba 1-4

G.: Bakos (55.), ill. Eszlátyi (38.), Tóth D. (44.), Birtalan (47.), Viczián (61.)