MK: Könnyed Fradi- és Vidi-siker, tizenötöt vágott a Puskás – eredmények

A Magyar Kupa 7. fordulójában a tizenegy NB I-es csapat közül tíz bejutott a legjobb 32 közé - többek között a Puskás Akadémia 15-0-ra lemosta a megyei első osztályban szereplő Maglód csapatát, míg a ZTE tízgólos meccsen ment tovább.
Csakfoci Admin 2019. október 30., szerda 14:24
Szerző: Csakfoci Admin 2019. október 30., szerda 14:24

BKV Előre - Ferencváros 1-3 (Balogh B. 10., ill. Boli 5., Girán 12 - öngól, Bőle 64.)

A Ferencváros már az 5. percben megszerezte a vezetést: Skvarka passza után Boli lőtt a kapu bal felső sarkába. Öt perccel később a BKV egyenlített: egy jobb oldali beadás után Balogh B. fejjel szerzett gólt. A 12. percben újra vezetést szerzett a Fradi: Bőle indítása után rosszul ért a labdába a hazai játékos, Girán, akiről a hálóba pattant a labda. A folytatásban a Fradi volt fölényben, de hol a védők blokkoltak, hol a hazaiak kapusa védett hatalmasat.

A szünet után az 52. percben Bőle indult és Priskint indította, aki éles szögből az oldalhálót találta el. A 64. percben kétgólosra nőtt a Ferencváros előnye: Skvarka-Priskin-Bőle volt a labda útja, utóbbi ballal a jobb felső sarokba tekert. A magabiztos vezetés tudatában nem állt le a Fradi, de újabb találatot nem szerzett, így 3-1-el jutott a legjobb 32 közé.

Tiszaújváros - MOL Fehérvár FC 0-3 (Hodzic 39., Futács 75., 90.)

A mérkőzés első helyzetét a tiszaújvárosiak alakították ki, az első hazai szöglet után Pap elé került a labda, aki egy pattanás után fölé lőtt 14 méterről. A kezdeti nehézségek után a fehérváriak magasabb fokozatra kapcsoltak és ígéretes helyzeteket dolgoztak ki. Előbb a 33. percben Funsho kapott jó labdát, a beadását kivágták és Milanov szöglete is kijött a védőfalról. Négy perccel később Nego beadását Elek fejelte fölé hat méterről, azonban a partjelző lest jelzett. A 39. percben megszerezte a vezetést a Fehérvár: Milanov passza után Hodzic átvette a labdát, 20 méterről gyönyörűen tekert a bal alsóba. A félidő lefújása előtt könnyen egyenlíthetett volna a Tiszaújváros, azonban Bene egy kiugratás után a kapu mellé lőtt 14 méterről.

Fordulás után a 48. percben Hodzic szabadrúgása jelentett veszélyt a hazaiak kapujára. Egy óra elteltével cserékkel frissített mindkét edző, majd a helyzetek sorát dolgozták ki a fehérváriak, miképpen a 64. percben Stopira 10 méterről az oldalhálóba lőtt. A vendégek nyomása a 75. percben újabb gólt eredményezett: Milanov - kihasználva a védő bizonytalanságát - labdát szerzett az alapvonalnál, középre passzolt, Futács pedig 6 méterről a kapuba helyezett. A 89. percben Zsórit rántották le az ötösnél, a játékvezető büntetőt ítélt, amit Futács a jobbra vetődő Herceg mellett a kapu bal oldalába lőtt, amivel kialakította a 3-0-s végeredményt .

Magyar Kupa, 7. forduló - végeredmények

HR-RENT Kozármisleny (NB III)–Kisvárda Master Good (NB I) 1-2 (Jelena 17., ill. Hei 12.)

Budaörs (NB II)–ZTE FC (NB I) 3-7 (Végh 34., Kulcsár 37., Gyurácz 56., ill. Grumic 4. Bobál G. 17., 87., Gyurácz 23. - öngól, Ikoba 61., 83., Stieber Z. 72.)

Kazincbarcika (NB II)–Budapest Honvéd (NB I) 0-0 - hosszabbítás után: 0-2 (Batik 109., Lanzafame 117.)

Tatabányai SC (megyei I.)–DVSC (NB I) 0-2 (Belényesi Cs. 68.,  Garba 90.)

Sényő-Carnifex FC (NB III)–Mezőkövesd Zsóry FC (NB I) 1-2  (Kapacina 18., ill. Molnár G. 21., Takács 40.)

FC Dabas (NB III)–DVTK (NB I) 0-3 (Brkovic 13., Hasani 34., Szabó B. 54.)

Maglódi TC (megyei I.)–Puskás Akadémia FC (NB I) 0-15 (Van Nieff 13., Gyurcsó 34., 46., 74., 80., 85., Meissner 40., Radics 45., Fülöp L. 50., Tamás N. 65., 67., 78., Kiss T. 69., 81., 90.)

SBTC KFT (megyei I.)–Paksi FC (NB I) 1-7 (Gazdag 49., ill. Böde 12., 64., 75., Windecker 35., 84., Balogh 56., Poór 89.)

DEAC (NB III)–MTK Budapest (NB II) 0-3 (Katona 55., Nagy 60., Szatmári 85.)

ASR Gázgyár (megyei I.)–WKW ETO FC Győr (NB II) 1-4 (Sergő 65., ill. Kun 30., Horváth 33., 69., Simon 58.) - piros lap: Kun 46. (ETO FC Győr)

Berettyóújfalui SE (megyei I.)–BFC Siófok (NB II) 0-4 (Jagodics B. 34., Zamostny 49., 80., Magasföldi 68.)

Herold Trans Ménfőcsanak (NB III)–Szombathelyi Haladás (NB II) 0-2 (Medgyes Z. 37., 93.)

III. KER TVE (NB III)–Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) 5-0 (Balázs 19., 32., Kapronczai 43., Rajczi 72., Orosházi 87.)

Füzesgyarmati Sport Klub (NB III)–Békéscsaba 1912 Előre (NB II) 0-1 (Olasz D. 45.)

Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.