MK: Idegenben szerzett előnyt a Vidi és a Honvéd

A MOL Vidi FC az NB III-ban szereplő Taksony vendégeként egygólos győzelmet aratott, a Honvéd az NB II-es Tiszakécske otthonában nyert szerdán a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első meccsén.
Csakfoci Admin 2019. február 20., szerda 16:00
Szerző: Csakfoci Admin 2019. február 20., szerda 16:00

Taksony - MOL  Vidi FC 0-1 (Hodzic 78.)

Az első tíz percig tapogatózó játék folyt a pályán, majd a 25. percben az első komolyabb lehetőségét a Vidi dolgozta ki: Kovács játszott Scsepovicshoz, aki a tizenhatoson ziccerben ugratta ki Nikolovot, aki ballal a kapu mellé lőtt. Alig négy perccel később Huszti ugratta ki Nikolocot, azonban a kapussal szemben nem tudta ellőni a labdát Iváncsics mellett. A folytatásban a Vidi maradt támadásban és több helyzetet is dolgozott ki, többek között Pátkai beadása után Huszti a taksonyi kapusba lőtt. A 37. percben Nego beadását Futács csúsztatta meg, amit Iváncsics hatalmas bravúrral pöckölt ki, így 0-0-al mentek pihenni a felek.

A fordulás után Tujvelnek kellett védeni miután Szilágyi beadása után Győri fejelt kapura. Az 58. percben Kovács beadása találta meg Scsepovicsot az ötösnél, de a szerb támadó közelről fölé lőtt. A folytatásban Ivácsics mutatott be bravúrokat: előbb Pátkai lövésénél, majd Nikolov helyzeténél kellett résen lennie. A hátralévő időben a fehérváriak maradtak támadásban, és a 78. percben meg is szerezték a vezető gólt: Juhász fejelte ki a szögletet, amivel Hangya elképesztő sebességgel iramodott meg és jó 50 métert vezette a labdát, majd Kovácshoz játszott, aki Hodzicot találta meg, aki a kapuval szemben nem hibázott (0-1). A 88. percben még Hodzic 15 méterről próbálkozott, de a taksonyi kapus védeni tudott, így maradt az 1-0-ás Vidi győzelem az NB III-as Taksony ellen.

Tiszakécske - Honvéd 0-1 (Ben Hatira 35.)

Először kapott kezdőként lehetőséget a Budapest Honvédban a nemrégiben igazolt korábbi Bundesliga-játékos, Änis Ben-Hatira, aki az első félidőben veszélyesen játszott. A fővárosi együttes kezdte aktívabban a találkozót, Tischler lövése azonban még elkerülte a kaput, míg Temesvári fejesét védte a hazai hálóőr. A 35. percben aztán Ben-Hatirának sikerült feltörnie az ellenfél védelmét, a tunéziai válogatott játékos tizenkét méterről kapásból a kapu jobb oldalába lőtt. A félidő előtt még a Tiszakécske is eltalálta a kapufát, Szabó László kísérlete a tizenhatos vonaláról a felső léc érintésével pattant az alapvonalon túlra.

A második játékrészben is az NB I-es csapat irányította a találkozót, az 57. percben Banó-Szabó 15 méterről lőtt a bal alsó sarok mellé, majd Májer próbálkozott többször is, ám rendre célt tévesztett. A hajrában Banó-Szabó szabadrúgása csattant a lécen, majd kis híján egyenlített a Tiszakécske, de Szabó László 22 méterről leadott lövését Horváth András védte bravúrral.

Budaörs - Kaposvár  2-1 (Stieber A. 35. - büntetőből, Sajbán Miklós 78., ill. Rajczi 90.)

Stieber András helyzete jelentette a mérkőzés első fontosabb mozzanatát, ám a budaörsi játékos lövését bravúrral védte Bonnyai. Ezt követően is többnyire a vendégek kapusának akadt teendője, Sajbán Miklós és Fényes próbálkozásánál is játékba kellett avatkoznia. A 35. percben azonban már Bonnyai sem tudott segíteni, ekkor Végh harcolt ki egy tizenegyest, amit Stieber magabiztosan értékesített.

A második játékrészt is a hazaiak kezdték fölényben, de a szünet utáni első bravúrt Demjénnek kellett bemutatnia egy közeli fejest követően. A 78. percben megduplázta előnyét a Budaörs: Fejős szögletét csúsztatta meg Tányéros Sajbán Miklós elé, aki közelről a kapuba fejelt. A hosszabbításban ugyan még Rajczi csapott le egy kipattanóra és Demjén alatt a kapuba gurított, ám az egyenlítés már nem jött össze, így 2-1-es eredménnyel zárult a meccs.