Fotó: fradi.hu

MK: Hetet lőtt a Fradi Tökölön, nehezen jutott tovább a Vasas Jászberényben - eredmények

Az első félidőben gálázott, a másodikban visszább vett a tempóból a Fradi Tökölön. A Vasas Balajti góljával nyert a harmadosztályú ellenfele otthonában.
Nyikes Zoltán 2021. október 27., szerda 15:22
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. október 27., szerda 15:22

A Magyar Kupa negyedik fordulójának szerdai játéknapján öt mérkőzést rendeztek 13:30 órai kezdettel.

A Ferencváros a megyei első osztályú Tököl otthonában lépett pályára, Peter Stöger csapata pedig nagyon korán eldöntötte a továbbjutás sorsát, a 20. percben már 0-3-at mutatott az eredményjelző, a szünetre pedig hatgólos előnnyel mehettek a zöld-fehérek - Uzuni, Zubkov és Zachariassen is duplázni tudott. A fordulás után továbbra is nagy mezőnyfölényben játszott a Fradi, de már közel sem pörgött akkora fordulatszámon, így az első játékrészben látható gólfesztivál ebben az etapban elmaradt. Egyszer azért így is megzörgették a hálót a vendégek, a 83. percben Mak állította be a végeredményt.

Interjú a Fradi-ikonnal: "Edzőként nem kérhetem a játékosaimtól azt, amit én tudtam a pályán" - Lipcsei megérett az NB I-es kispadra
Senki nem lépett nála többször pályára a Ferencvárosban. 648 meccs után 2010-ben vonult vissza a zöld-fehérek legendája, és azonnal edzőnek állt a Fradinál. 2017-től az NB II-es Soroksárt irányítja, most pedig már komolyabb tervei vannak. 10 év edzőséggel a háta mögött megérett az NB I-re, de tudja, hogy a múltja miatt nincs könnyű helyzetben. Utálja a középszerűséget, a langyos vizet, szereti a kőkemény munkát, a következetességet, ha szükségét érzi, saját magát is megbünteti. 18 évesen vigyázzállásban közlekedett Fischerék között, a mai fiatalokat sok esetben már ütni-vágni kell szerinte. Nagy kihívás számára, hogy azt az Isten áldotta tehetséget, akinél a "dobozban" bajok vannak, megmentse a magyar futballnak, azt pedig szégyennek tartja, ha egy játékosa nem tudja, hogy Végh Zoltán védett-e az élvonalban. Interjú Lipcsei Péterrel.

A harmadosztályú Jászberény sokáig tartani tudta a lépést a Vasassal, végül az NB II-es csapat támadója, Balajti törte meg a csendet a 38. percben, miután 17 méterről nagy gólt ragasztott a bal felsőbe. A folytatásban nem esett újabb gól, így szűken, de továbbment az angyalföldi együttes.

A szintén másodosztályú Békéscsaba is simázott az első félidőben, Gránicz duplájának és Ilyés találatának köszönhetően a 26. percben már 0-3 volt az állás, ez pedig nem változott a szünetig. A fordulás után Soós duplájának köszönhetően visszakapaszkodott az ESMTK, de végül Pantovic szabadrúgásgólja után minden eldőlt.

A Nagykanizsa-Tatabánya mérkőzésen nem született gól a rendes játékidőben, a kétszer tizenöt perces hosszabbítás első félidejében viszont megszerezte a győztes találatot a hazai együttes.

MOL Magyar Kupa, 4. forduló

Tököl (megyei I.)–Ferencváros 0-7 (Zubkov 12., 42., Uzuni 15., 19. - 11-esekből, Zachariassen 26., 45., Mak 83.)
Jászberény (III.)–Vasas (II.) 0-1 (Balajti 38.)
ESMTK (III.)–Békéscsaba (II.) 2-4 (Soós 48., 56., ill. Gránicz 8., 19., Ilyés 26., Pantovic 80.)
Szegedi VSE (megyei I.)–Cegléd (III.) 0-2 (Szabó R. 68., Pleszkán 80.)
Nagykanizsa (III.)–Tatabánya (III.) 1-0 (Béli 102.) - hosszabbítás után

A meccsekről ide kattintva olvashatsz bővebben!