MK: Hatalmas blamától menekült meg a Kisvárda, a Puskás és a Mezőkövesd kiütéssel nyert

A Kisvárda a kétszer tizenöt perces hosszabbításban lerendezte a továbbjutás kérdését, a Puskás Akadémia fölényesen hat, majd a Mezőkövesd hasonló gólkülönbséggel verte az NB III-as ellenfelét.
Csakfoci Admin 2018. december 4., kedd 14:29
Szerző: Csakfoci Admin 2018. december 4., kedd 14:29

Szentlőrinc (NB III) – Kisvárda 1-4 (Hleba 59., ill. Ilic 91., 109., Horváth Z. 106., Negrut 111.)

A három, délben lejátszott találkozók közül kiemelkedik az Szentlőrinc és a Kisvárda összecsapása, hiszen az NB III-ban szerénykedő hazaiak az 59. percben Hleba Tamás hatalmas góljával megszerezték a vezetést (1-0), majd a vendégek a 91. percben egyenlíteni tudtak: Ilics 12 méteres kapáslövése a jobboldali kapufáról pattant a hálóba (1-1), így következhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás.

A 104. percben előnybe kerültek a vendégek: Ilics baloldali szöglete után Horváth Zoltán fejelt a bal alsó sarokba (1-2), majd a 109. percben az előző gól szerzője, Horváth továbbcsúsztatta a labdát, és Ilics 16 méterről a kapus felett ívelt a léc alá (1-3). A kegyelemdöfést Negrut adta meg, aki 20 méterről volt eredményes, így a Kisvárda nehezen is, de 4-1-es sikerrel bejutott az Magyar Kupa legjobb  tizenhat csapata közé.

Pénzügyőr (NB III) – Puskás Akadémia 0-6 (Radó 29., 80., Vega 50., Latifi 57., Osváth 85., Zsidai 88.)

A Puskás Akadémia először egy Liridon Latifi-lövéssel adott életjelt, ám Gábor Péternek sikerült a léc fölé tenyerelni a labdát. Kisvártatva Radó András szerzett gólt, de találatát les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A 29. percben már legálisan is betalált: Gonzalo Vega készítette le gyönyörűen a labdát Szakály Péternek, aki egyből lőtt, a labda a kapufáról a hosszún érkező Radó elé került, aki a hálóba továbbított (0–1). A szünetig még egy szép Radó–Osváth–Latifi-kombinációt jegyezhettünk fel, utána viszont újabb gólt – számolt be a pfla.hu.

A 48. percben Zsidai László ívelt előre Bokros Szilárdhoz, ő Vega elé játszott, aki nem hibázott (0–2). A 64. percben Zsidai cselezte be magát a vendéglátók tizenhatosára, ám lövését bravúrral védte Gábor. A házigazdák kétgólos hátrányban minden mindegy alapon vezettek néhány szép támadást, ám a 78. percben növelték előnyüket a felcsútiak, amikor Radó remek beadását Latifi bólintotta a hálóba (0–3). A középkezdés után nem kellett sokat várni a következő találatra, a 80. minutumban Balogh Balázs szolgálta ki Radót, aki megszerezte második gólját (0–4). Nem sokkal később Osváth Attila szép egyéni megmozdulásból szerzett gólt (0–5), majd egy perc múlva Zsidai Lászlót hozta kihagyhatatlan helyzetbe (0–6), így a Puskás Akadémia fölényes győzelemmel bejutott a Magyar Kupa legjobb tizenhat csapata közé.

Összefoglaló:

A további végeredmények:

III. Kerületi TVE (NB III) – Mezőkövesd 0-6 (Drazic 67., 69., Vajda S. 29., Silye 51., Földi B. 72., 85.)

Sajóbábony (NB III) – Taksony (NB III)  0-1 (Szilágyi M. 36.)

20.00: Vasas FC (NB II) – DVSC 1-2

December 5., szerda

12:00: Budaörs (NB II) – DVTK

12:00: Sényő-Carnifex FC (NB III) – Ferencváros

12:00: Termálfürdő Tiszaújváros (NB III) – Budapest Honvéd

12:00: Iváncsa KSE (NB III) – Szombathelyi Haladás

12:00: Soroksár  (NB II) – Békéscsaba (NB II)

12:00: Füzesgyarmat (NB III) – Tiszakécske (NB II)

12:00: Érdi VSE (NB III) – Andráshida (NB III)

15:00: Ajka (NB III) – MTK Budapest

15:00: Budafok (NB II) – MOL Vidi FC

15:00: BFC Siófok (NB II) – Paksi FC

18:00: Kaposvári Rákóczi (NB II) – Újpest FC

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.