Magyar Kupa: Gól másfél perc után, elmaradt K.O., kihagyott 11-es - Szivicsék az elődöntő küszöbén, videó

Komolynak mondható fórban a Mezőkövesd, amely hazai pályán verte 3-1-re az NB II-es Szolnokot. A vendégek a végén 11-est hibáztak el.
Dudás Gábor 2017. március 28., kedd 17:52
Szerző: Dudás Gábor 2017. március 28., kedd 17:52

Már a második percben betalált a Mezőkövesd, méghozzá szolnoki segítséggel, a vendégek csapatkapitánya, Kenderes a saját kapujába juttatta a labdát (1-0).

A félidő közepétől zsinórban jöttek a helyzetek a vendégkapunál. A 20. percben Gazsi bravúrral védte Kink ziccerben leadott lapos lövését. Három perccel később Veselinovic, a felső sarokba tartó 11 méteres lövését is bravúrral hárította a vendégek kapusa.

Jó egy perccel később már nem úszta meg a második gólt a Szolnok: Vági 17 méterről, nagy erővel, a jobb kapufa segítségével talált be szépen (2-0).

Újabb két perccel később Veselinovic éles szögből leadott lövésénél kellett nagyot nyújtóznia Gazsinak. Ebben az időszakban valósággal felborult a pálya, kedvére vezethette akcióit a hazai csapat. És a hatalmas dominancia a 30. percben újra góllá érett: Veselinovic fejjel volt eredményes 6 méterről, a szolnoki védelem Molnár beadásánál aludt el teljesen (3-0).

A 35. percben Molnár lövése surrant a jobb alsó sarok felé, de ezúttal résen volt a vendégkapus. Fél percre rá Kink hat méteres bólintása centikkel ment a bal kapufa mellé.

A 40. percben egy ijesztő jelenetre és sérülésre került sor, erről bővebben itt!

A 45. percben Gazsi lábbal védett óriásit Kink lövésénél, a kipattanót Tóth Bence ágyúzta kapura, de a kapu melletti kamerát lőtte telibe. Tulajdonképpen az ellentámadából és szinte a semmiből szépített aztán a Szolnok, Tóth László pöckölte el a labdát a kifutó Tujvel mellett, miután ziccerben lépett ki (3-1).

Tóth László a szünet után is megkínálta rögtön Tujvelt egy lökettel, nagyot védett a hazaiak kapusa. Ezután kiegyenlítettebb és kevesebb helyzetet hozó játék folyt a pályán, kövesdi mezőnyfölény mellett. A csereként beállt Sós még hozott némi lendületet a hazaiak játékába, komoly lehetősége is volt, míg az ugyancsak a padról beszállt Diallo a 82. percben a kapufát találta el.

A másik oldalon Tujvel óvta meg kapuját egy nagy védéssel a 86. percben, a kipattanónál kezezést reklamáltak a vendégek, de Németh játékvezető továbbot intett. Nem úgy a 89. percben! Pintér állhatott oda a büntetőpontra egy kezezést követően, de lövése olyan gyengén sikerült, hogy ki sem jött Tujvelről.

Így maradt a 3-1, a Mezőkövesd akár nagyobb különbséggel is győzhetett volna, a szolnokiak pedig a végén kapott sansz elszalasztását sajnálhatják igazán. Visszavágó április 5-én, Szolnokon.

Mezőkövesd - Szolnok 3-1 (Kenderes 2. - öngól, Vági 26., Veselinovic 30., ill. Tóth L. 46.)

Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.