MK: Finnbogason először triplázott a Fradiban, továbbjutott a Vasas – eredmények

A Magyar Kupa 7. fordulójában a Ferencváros 4-0-ra nyert az NB III-ban szereplő Sárvár ellen, többek között Finnbogason mesterhármasának köszönhetően. A Vasas 4-2-re nyert Putnokon a Kazincbarcika ellen és bejutott a legjobb 32 közé. Eredmények.
Csakfoci Admin 2018. október 31., szerda 14:45
Szerző: Csakfoci Admin 2018. október 31., szerda 14:45

Sárvár - Ferencváros 0-4 (Finnbogason 11., 83., 88., Böde 50.)

A Ferencváros már a 11. percben megszerezte a vezetést a Sárvár otthonában: Heister futott el a bal oldalon, majd a centerezését követően Finnbogasson érkezett becsúszva és továbbította a labdát a hálóba (0-1). Négy perccel később Varga szöglete után Heister fejelt fölé, majd a 32. percben szintén Varga sarokrúgása után Takács sem találta el a kaput. Nem sokkal később a hazaiak részéről Takács passzolt Kunhoz, aki 16 méterről lőtt kapura, de a csavarása alig ment el a jobb sarok fölött.

A fordulás után az 50. percben Böde kapta meg a labdát és nyolc méterről kilőtte a jobb alsót (0-2). A 62. percben Finnbogason lőtt a kapu mellé, majd a 83. percben Böde lekészített labdájára a hazaiak kapusa nem értette meg magát a védőjével, így a labda Finnbogason elé került, aki élt a lehetőséggel és az üres kapuba gurított (0-3), ahogy a 88. percben ismét betalált (0-4), így a Fradi könnyed, négygólos győzelmet aratva a Sárvár felett bejutott a legjobb 32 közé a Magyar Kupában.

A magyar edzők irigykednek a külföldiekre, a fiatalokra, a szőkékre, a barnákra - Tilos passzolni Buzsáky Ákossal
Soha nem érezte még magát olyan kellemetlenül, mint edzői pályafutása második hazai bajnokiján. Két rossz meccs után négy ex-NB I-es edző jelentkezett a helyére. Tilos passzolni Buzsáky Ákossal.

12.30: Kazincbarcika (NB II)–Vasas FC (NB II) 2-4
12.30: Érdi VSE (NB III)–BSS Monor (NB II) 1-1 (hosszabbítás után: 2-1)
12.30: Szekszárd UFC (NB III)–Budafoki MTE (NB II) 1-3
12.30: Iváncsa KSE (NB III)–Pápai Perutz FC (NB III) 0-0 (hosszabbítás után: 1-0)
12.30: Viadukt SE Biatorbágy (Pest megyei I.)–Szentlőrinc SE (NB III) 0-4
12.30: Balatonlelle SE (Somogy megyei I.)–Termálfürdő Tiszaújváros (NB III) 0-2
12.30: Füzesgyarmati SK (NB III)–THSE-Szabadkikötő (NB III) 2-0
12.30: Oroszlányi SZE (Komárom-Esztergom megyei I.)–Sajóbábony VSE (NB III) (később kezdődik)

Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.