MK-döntő: Szépségdíjas gólok után 11-esekkel kupagyőztes az Újpest - videó

A Magyar Kupa döntőjében 2-2 után, a hosszabbításban nem esett gól. 10. alkalommal ünnepelhetnek a lilák.
Privacsek András 2018. május 23., szerda 22:40
Szerző: Privacsek András 2018. május 23., szerda 22:40

A 14. percben az Újpest előtt adódott a döntő első helyzete, de Pauljevic hét méterről a felső lécet találta el. A felcsútiak részéről Spandler találhatott volna be, miután Litauszki mentése rövid volt, a védő lövését azonban Pajovic lábbal védte.

A 38. percben vezetést szerzett a Puskás Akadémia: Henty passzába Litauszki rosszul ért bele, Knezevic pedig 11 méterről kilőtte a jobb sarkot.

A második félidőt kitűnően kezdte az Újpest, az 55. percben Zsótér óriási gólt lőtt 25 méterről a bal felsőbe. Nem sokkal később pedig Bojovic fejelt nyolc méterről a kapuba.  A játékrész közepén Balogh kitűnő labdája után Perosevic 11 méterről helyezett a hálóba.

Több gól nem született, így jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás, ahol nem esett gól. 11-esekkel 5-4-re nyert az Újpest.  Az első öt körben Balázs és Henty hibázott, majd Bojovic belőtte, Hegedűs lövését azonban megfogta Pajovic, így a lilák megnyerték a finálét.

Az Újpest tizedszer hódította el a kupát!

Puskás Akadémia – Újpest 2-2 (Knezevic 38., Perosevic 67., ill. Zsótér 55., Bojovic 63.)