Magyar Kupa: Átok ül az NB I-es csapatokon, újabb szenzáció

A szombathelyiek tizenegyesek után maradtak alul az Érddel szemben.
Budai László 2016. november 30., szerda 13:46
Szerző: Budai László 2016. november 30., szerda 13:46

Tovább folytatódik az NB I-es csapatok szenvedése: a Videoton és az MTK után a Haladás is kiesett.

A szombathelyiek az Érd ellen játszottak: Kelemen 11-ese után az érdiek vezettek, ez így maradt a szünetig. Fordulás után azonnal egyenlített a Hali, Ars talált be. A 67. percben emberhátrányba került Mészöly Géza csapata Gyurján kapus kiállítása után, ám Ars végül megszerezte az NB I-es csapat második gólját. Úgy tűnt, ezzel továbbjut a Haladás, de a lefújás előtt egyenlített az Érd.

A hosszabbítás sem zajlott eseménytelenül, Kelemen révén ezúttal az Érd került előnybe, ám Iszlai egyenlített, jöhettek a tizenegyesek.

A büntetőrúgásokban az Érd bizonyult jobbnak (5-3 lett a vége), így újabb NB I-es csapat esett ki.

Érd-Haladás 3-3, büntetők után: 5-3 (Kelemen 13. - 11-esből, 96., Csizmadia 93., ill. Ars 46., 78., Iszlai 110.)