MK: A Vidi ledolgozta kétgólos hátrányát és bejutott az elődöntőbe – videó

A MOL Fehérvár FC huszonhat perc alatt ledolgozta a kétgólos hátrányát, és magabiztos játékkal 5-0-ra legyőzte a ZTE-t, így a címvédő elsőként jutott az elődöntőbe.
Csakfoci Admin 2020. március 11., szerda 19:20
Szerző: Csakfoci Admin 2020. március 11., szerda 19:20

Korán megszerezte a vezetést a MOL Fehérvár FC, hiszen a 7. percben Houri jobb oldali szögletéből Hodzic 7 méterről a bal sarokba fejelt. A vezető gól után sorra dolgozta ki a helyzeteit a fehérvári csapat. A 26. percben kétgólosra nőtt a Vidi előnye - Petrjak bal oldali centerezése után Bamgboye közelről volt eredményes. Három perc múlva a hazaiak megfordították a párharcot - Houri távoli lövése Demjén kapujában kötött ki, így 3-0-al mentek pihenni a felek.

Fordulás után az első helyzet a ZTE előtt adódott, Stieber beadása után Ikoba fejelhetett kapura, ám Kovácsik szögletre tornázta a fejest. A 61. percben végleg eldőlt a továbbjutás sorsa. Musliu továbbított Hodzicsnak, indította Petrjakot, középre adott, az érkező Nikolics lövését előbb Bobál kibelsőzte, de pechjére Hodzic elé került a labda, aki öt méterről Demjén kapujába helyezett.

A 89. percben Petrjak szögletét a csereként beálló Futács csúsztatta meg, és az érkező Nikolics közelről bepofozta a labdát a hálóba, kialakítva ezzel az 5-0-s végeredményt, és a Vidi 5-2-es összesítéssel bejutott az elődöntőbe.

Összefoglaló

Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó

MOL Fehérvár FC - ZTE 5-0 (Hodzic 7., 62., Bamgboye 26.,, Houri 29., Nikolics 89.), továbbjutott 5-2-es összesítéssel a MOL Fehérvár FC

MOL Fehérvár FC: Kovácsik - Fiola (Nego 44.), Musliu, Stopira, Hangya - Houri, Pátkai - Bamgboye, Hodzic (Futács 79.), Petrjak - Nikolics

ZTE: Demjén - Kocsis, Szépe, Bobál D., Katanecd - Katelaris (Bedi - a szünetben) - Barczi (Stieber - a szünetben), Ostrek, Ikoba, Babati, McWoods (Hegedűs 71.) - Ikoba