MK: A majd félpályás Fradi-gólra panenkázós 11-es volt a válasz Kisvárdán - videó

Összesítésben 3-1-s sikerrel jutott tovább a Ferencváros a Kisvárda elleni kupapárharcból, a nyolcaddöntő 1-1-es visszavágóját mind a két csapat rendkívül látványos góllal tette emlékezetessé. Bőle piros lapot kapott a hajrában.
Dudás Gábor 2019. február 26., kedd 21:55
Szerző: Dudás Gábor 2019. február 26., kedd 21:55

Kiegyenlített csata folyt a pályán az első félórában, a Ferencváros 2-0-s előnye birtokában nem erőltette annyira a támadásokat, a Kisvárda pedig inkább csak pontrúgásokból volt veszélyes.

A 33. percben aztán szinte a semmiből jött egy gyönyörű találat: Lovrencsics labdaszerzése után Gorriarán vette észre, hogy a hazai kapus kint állt, és majdnem a félpályától, nagyjából 50 méterről ívelt a hálóba (0-1). Az uruguayi középpályás ráadásul ekkor már sérüléssel bajlódott, le is kellett cserélni még az első félidőben.

Nem sokkal később Böde is a hálóba talált, de Nagy Róbert játékvezető Lanzafame véleményes leshelyzete miatt nem adta meg a gólt.

A fordulás után rákapcsolt a Kisvárda, az előnyébe "belealvó" FTC pedig nehezen tudott mit kezdeni az egyre lendületesebb hazai akciókkal. Rebrov cserékkel (Sigér, Dvali) próbált frissíteni, de a második játékrészben szinte csak a vendéglátónak volt helyzete.

A 67. percben ki is egyenlített a Várda, Heister 11-est és sárga lapot érőn kapott bele kézzel egy lövésbe. A büntetőt a csereként beállt Grozav "Panenka-módra"  emelte Dibusz kapujába, igaz, a vendégek kapusa kis híján elcsípte a labdát (1-1).

A válogatott hálóőr később is munkában volt, Ilic fejesét, majd Grozav gyönyörű csel utáni lövését is védte. A végén még Bőle rúgott oda a keményen becsúszó Melnyiknek, piros lapot kapott a vendégek játékosa.

Maradt azonban az 1-1, a Ferencváros 3-1-es összesítéssel jutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.