MK: A Loki a negyedik NB I-es továbbjutó - a keddi eredmények

Nagy csatában, egy vitatott 11-essel és egy megpattanó lövéssel nyert a DVSC, így negyedik élvonalbeli csapatként jutott a legjobb 32 közé. Ez történt kedden a Magyar Kupában.
Dudás Gábor 2018. december 4., kedd 21:59
Szerző: Dudás Gábor 2018. december 4., kedd 21:59

A Magyar Kupa nyolcadik fordulójának utolsó keddi mérkőzésén a DVSC kezdett jobban a Vasasnak ideiglenes otthont adó Szusza Ferenc Stadionban, de az angyalföldieknek is volt egy komolyabb lehetősége Balajti révén. Ezt követően átvette az irányítást a piros-kék gárda és Hinora lövésénél a góltól sem járt messze.

A 45. percben azonban a DVSC került előnybe: vitatható 11-est fújt be Szőts játékvezető, a büntetőt pedig Bódi higgadtan a hálóba passzolta (0-1).

A fordulás után rákapcsoltak a hazaiak és mindent megtettek az egyenlítésért. Igyekezetüket a 61. percben siker koronázta: a csereként beállt Borbély passza után Király egy szép cselt követően lőtte ki a jobb alsót (1-1). Nem sokkal később, Mészáros hibája után Kovács emelt kevéssel a jobb kapufa mellé. A 71. percben azonban megint jött a fordulat: Bódi legurított szabadrúgása után Jovanovic bikázott kapura, a labda megpattant egy hazai játékoson, így Bősznek nem volt esélye a védésre (1-2).

A 78. percben a nem sokkal korábban csereként beállt fiatal Rétyi kis híján gólpasszt adott: ügyes labdája után Balajti fordult le őrzőjéről, majd nagy erővel kapura lőtt, Kosicky bravúrral szedte ki a léc alól a löketet. Ez volt a legnagyobb egyenlítési lehetőség, az eredmény már nem változott, a létszám viszont igen, a végén Szilágyi állt ki második sárgával a hazaiaknál.

Magyar Kupa, 8. forduló:

Vasas FC - DVSC 1-2 (Király B. 61., ill. Bódi 45. - 11-esből, Jovanovic 71.) - piros lap: Szilágyi (Vasas, 93.)

A korábbi eredmények:

Szentlőrinc (NB III) – Kisvárda 1-4 (Hleba 59., ill. Ilic 91., 109., Horváth Z. 106., Negrut 111.)

Pénzügyőr (NB III) – Puskás Akadémia 0-6 (Radó 29., 80., Vega 50., Latifi 57., Osváth 85., Zsidai 88.)

III. Kerületi TVE (NB III) – Mezőkövesd 0-6 (Drazic 67., 69., Vajda S. 29., Silye 51., Földi B. 72., 85.)

Sajóbábony (NB III) – Taksony (NB III)  0-1 (Szilágyi M. 36.)

MK: Hatalmas blamától menekült meg a Kisvárda, a Puskás és a Mezőkövesd kiütéssel nyert
A Kisvárda a kétszer tizenöt perces hosszabbításban lerendezte a továbbjutás kérdését, a Puskás Akadémia fölényesen hat, majd a Mezőkövesd hasonló gólkülönbséggel verte az NB III-as ellenfelét.