Fotó: www.facebook.com/szegedifutball

MK: A Honvéd is Budapesttől 175 km-re játssza a hazai meccsét - hivatalos

A szegedi Szent Gellért Fórum volt az egyetlen stadion, amely elérhető volt és az előírásoknak is megfelelt az MK-mérkőzés lebonyolítására.
Nyikes Zoltán 2020. március 2., hétfő 16:05
Fotó: www.facebook.com/szegedifutball
A szegedi Szent Gellért Fórum volt az egyetlen stadion, amely elérhető volt és az előírásoknak is megfelelt az MK-mérkőzés lebonyolítására.
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. március 2., hétfő 16:05
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Az Újpest után újabb NB I-es fővárosi csapat kénytelen Budapesttől 175 km-re fogadni ellenfelét a Magyar Kupában, hétfőn ugyanis hivatalossá vált, hogy a Honvéd a szegedi Szent Gellért Fórumban látja vendégül a Paksot március 11-én a negyeddöntő visszavágóján.

A kispesti klub indoklásában az áll, mivel a visszavágók napján az MTK is hazai pályán szerepel (a Dorogot fogadják), ezért az Új Hidegkuti Nándor Stadion helyett új helyszínt kellett keresniük a mérkőzésnek.

– A klubvezetés természetesen az összes (fővárosi) lehetőséget figyelembe vette, több budapesti és vidéki létesítménnyel is egyeztettünk, hiszen szerettük volna megtalálni azt a helyszínt, amely megközelítése a lehető legkevesebb nehézséggel jár a szurkolóink számára, főleg mivel szerdai mérkőzésről van szó. Azonban a stadionválasztásnál az úgynevezett infrastruktúra-szabályzat is figyelembe kellett vennünk, amelynek lényege, hogy csak olyan feltételrendszerrel bíró stadiont választhattunk, ami megfelel annak az osztálynak, amelyben az adott csapat játszik, ergo az NB I-es Honvéd csak NB I-es minőségű létesítményben rendezheti a meccsét – olvasható a klub közleményében, ami hozzáteszi, ezen a ponton pedig a szegedi stadion volt az egyetlen, amely elérhető volt és az előírásoknak is megfelelt.

A távolság miatt a klub szeretné segíteni a szurkolók Szegedre utazását, ezért ingyenes buszokat indít a találkozóra.

Átigazolások
DAC
Új sportigazgató
A már eddig is a DAC-nál dolgozó belga Jan-Pieter Martens veszi át a sportigazgatói pozíciót az új szezontól.
Újpest
Tijanit megküldték
Muhamed Tijani Újpestre igazolását követően egy cseh portál nem éppen hízelgő portrét közölt róla, amelyben „renitens” játékosként és "félresikerült" igazolásaként jellemezték.
Maradna klubjánál
Gera Dániel
"Jelenleg úgy érzem, tartozom a szurkolóknak, ezért nem szeretném elhagyni a Persepolist" - mondta Gera Dániel (Bővebben itt!).
Tovább az összes átigazoláshoz